Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про столиці країн Європи

Цікаве про столиці країн Європи

Стародавні Афіни

Напевно, одним із найдавніших міст Європи та, за сумісництвом, столицею Греції є Афіни. Назву свою місто отримало на честь Афіни Палади. Ще в часи Давньої Греції Афіни були одним із могутніх міст-держав та одним із найбільш великих та розвинених центрів древньої цивілізації. Точної дати про заснування Афін не відомо, але достеменно точно те, що саме це місто було процвітаючим у часи золотого століття грецької культури (V – VI ст. до н. е.). Перші згадки про нього з’являються ще у ХV ст. до н. е. Часто його називають «колискою всієї західної цивілізації».

Велична Варшава

Варшава – столиця Польщі з 1596 року. Про виникнення назви міста існує декілька легенд. Одна версія розповідає: назва утворилася від злиття імен двох близнюків, синів рибака, який проживав на річці Вісла. Їх звали Варе і Сава. Інша версія: місто отримало свою назву внаслідок злиття імен рибака Варси та його коханої Сави. Це місто занесене до списку Всесвітнього спадку ЮНЕСКО, адже тут є багато історичних пам’яток. Наприклад, Королівський замок 16-17 ст. також це місто входить до списку тих, які найбільше постраждали під час Другої світової війни.

Туристичний Лісабон

Лісабон, столиця Португалії, нараховує уже більше 20 століть існування. За цей час місто пережило владу Римської імперії, арабських халіфів, землетрус (відбувся 1755 року, зруйнував місто майже вщент), нашестя військ Наполеона, пожежі, чуму та інквізицію. Зараз це – головний порт Португалії, а також привабливий туристичний об’єкт: середньовічні квартали, центр міста, розташований на сімох пагорбах, велика кількість пам’яток роблять місто цікавим для подорожуючих та відпочиваючих.

Столиця радості − Бухарест

Столицю Румунії – Бухарест – часто порівнюють з Римом, адже місцеві жителі стверджують, що місто побудоване на сімох пагорбах. Згідно з переказами Бухарест був заснований пастухом на ім’я Букур, що й дав назву місту. Інша версія, яка і вважається більш правдоподібною, така: місто засноване Мірчею Старим в 14 столітті на честь перемоги над турецькими військами. Слово «бухарест» перекладається з румунської як радість, тому його ще називають як місто Радості. Вируюче культурне життя та екстравагантна архітектура стали причиною того, що столиця отримала назву «Маленький Париж» або «Східний Париж».

Цетинє і Подгориця

Цікаво те, що в Чорногорії є дві столиці. У Конституції офіційною столицею визначено місто Цетинє. Але так званою неофіційною столицею є Подгориця – місто, у якому знаходяться більшість урядових установ, парламент, університет та Академія наук та мистецтв Чорногорії. Але Подгориця вважається «головним містом», так і написано в Конституції країни. Також місце є дуже привабливим для туристів, особливо стара частина міста – Варош, вежа з годинником «Сат-кула».

Портовий Таллінн

Назва столиці Естонії Таллінн походить від «датський град» або «зимовий град». Історична частина – Старе місто занесена до списку Всесвітнього спадку ЮНЕСКО. Пам’ятки архітектури 11-15 століть, міська ратуша, замок Тоомпеа приваблюють туристів.  Варто зазначити, що столиця розташована на березі Фінської затоки і є чималим морським портом.

Підготувала Аліна Онищук

Top