Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про теніс

Цікаве про теніс

ТенісХоч кілька разів за життя, але вам доводилося грати в цю захоплюючу гру. Можливо, ви навіть досягли в ній неабиякого успіху. Та що ви знаєте насправді про теніс? Сьогодні Енциклопедія Корисного розповість вам дещо про історію виникнення тенісу.

Щодо витоків тенісу, то деякі дослідники вважають, що ця спортивна гра бере свій початок ще за часів Давнього Риму та Греції, а деякі навіть стверджують, що ця гра була популярною ще в часи кам’яного віку.

Та все ж сучасні історики сходяться на думці, що теніс вперше з’явився у XII столітті у Франції, а саме слово «теніс» пішло від французького «tenez», що в перекладі означає «грай». Лише чотири століття потому з’являється щось схоже на ракетки, а у XVIII ракетки стають схожими на сучасні. Найперші м’ячі для тенісу виготовлялися зі шкіри і були набиті шерстю. Якщо такий м’яч потрапляв у гравця, то це могло закінчитися навіть його смертю.

Батьківщиною тенісу, до якого ми так звикли зараз, можна вважати Англію, де з 1877 року проводиться Вімблдонський турнір. Хоча й історія тенісу не зовсім прозора, та вважається, що правила тенісу вигадав офіцер англійської армії Волтер Вінгфілд у 1873 році. Він запатентував теніс в надії отримати від цього прибуток, але марно. Хоча Вінгфілд заявив, що використав у тенісі принципи давньогрецької гри в м’яч, але дослідники вважають, що він напросто скомбінував правила популярних англійських ігор, приміром, бадмінтон та сквош.


Як не дивно, але рахунок в тенісі ведеться не зовсім звичайним чином: нуль, п’ятнадцять, тридцять і сорок. Чому використовуються саме ці числа? За легендою, на початку виникнення гри рахунок вели по годинам і кожне очко відмічалося на циферблаті переміщенням стрілки на четверть оберту. З часом сорок п’ять трансформувалося для зручності у сорок.

Top