Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про тигрів

Цікаве про тигрів

Ми вже знаємо трохи цікавого про котів, а тепер саме час дізнатися про їхніх сородичів – тигрів.

Тигри – одні із найпрекрасніших представників родини котячих, що останнім часом знаходяться під загрозою виникнення, адже на волі тигрів лишилося усього приблизно 3500 особин. Для більшості людей ці тварини – жахливі та жорстокі хижаки, але, як і будь-яка тварина, мають свої особливості. Що ще цікавого ми знаємо про тигрів?

Цікаво знати, що тигри ніколи не нападають на людей заради їжі. Якщо ця тварини таки нападає, то тільки в той момент, коли відчуває небезпеку та загрозу життю. Але хижак може стати людоїдом після того, як спробує людське м’ясо.

До речі, тигр завжди нападає із засідки. Якщо його помітили, то продовжувати полювання він не буде, адже розгубиться. Вони можуть підробляти голоси інших тварин, полюючи. А щелепа у цих тварин настільки міцна, що вони можуть прокушувати кістки, ікла тигра можуть сягати у довжину 7 см!

Це неймовірно, але вченим вдалося з’ясувати, що тигри, щоб налякати свою жертву, можуть видавати інфразвуки. Так, звуки низької частоти можуть ввести жертву тигра у справжній транс. Хоча ефект паралічу триває всього кілька секунд, тигру цього достатньо, щоб накинутися на свій обід.

Оскільки із десяти лише декілька полювань виявляться вдалими, то тигри намагаються з’їсти якнайбільше і можуть набирати масу до 30 кг. Хоча без їжі вони можуть протриматися декілька днів, але помирають від голоду через декілька тижнів. Тигр може розганятися до швидкості 60 км/год і стрибати у висоту до 5 м.

Серед диких великих кішок лише тигр та ягуар відмінно плавають, тигри можуть проплисти близько шести кілометрів, переслідуючи свою здобич. Крім того, тигр навіть отримує насолоду від водних процедур.

У світі існувало дев’ять підвидів тигрів, але руками браконьєрів було знищено цілих три підвиди, а ті, що залишилися – знаходяться під загрозою знищення.

А що ви знаєте про розміри тигра? Довжина тіла цієї кішки може досягати 3,3 метри у довжину, а вага тигрів – до 300 кг. У дикій природі тигри живуть до 15 років, а в неволі – до 20.

Ще деякі цікаві факти про тигрів. Зір тигрів не дуже адаптований до темряви (полюють вони переважно на зорі або під час заходу сонця). Але все ж він кращий за людський у 6 разів. Тигри бачать світ у кольорах, як і люди.

Оскільки у тигрів один ген відповідає і за колір шерсті, і за колір очей, то є тигри з жовтим та блакитним (білі тигри ) забарвленням очей.

Тигри є одинаками. Самки тільки деякий час після народження дитинчат знаходяться біля них, поки ті не підростуть та не стануть міцнішими. Цікавий факт про тигрів: тигри можуть створити потомство з багатьма іншими котячими, окрім левів.

Смужки в області лоба у тигрів нагадають китайський ієрогліф, що означає «король», завдяки цьому тигри у китайській культурі отримали королівський статус.

Top