Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про Тихий океан

Цікаве про Тихий океан

okeanТихий океан − найглибший та найбільший за своєю площею, близько 180 мільйонів квадратних метрів, а це  половина об`єму Світового океану. Берегова лінія − 135 663 км. Фауна Тихого океану − це  близько сто тисяч видів.

Майже 50 років Тихим океаном подорожує цілий острів сміття. Це найбільше у світі звалище за своїми розмірами удвічі перевищує континентальну частину США, це приблизно сто мільйонів тон пластику – вважає океанолог Чарльз Мур. Острів дуже шкодить фауні і флорі, а з`являючись поблизу берега, просто покриває його шаром непотребу. Але, все одно, ніяких конкретних рішень уряду ніхто так і не видає.

Ще цікавинки про Тихий океан. На території Тихого океану вільно б розмістилися усі материки і залишилося б місце для другої Африки.

У Тихому океані знаходиться найбільша кількість морів – 25.

Назвавши у 1520 році океан Тихим, Магелан помилився. Мореплавець так назвав океан через те, що за його плавання не зустрічав жодної бурі, чого не скажеш про жителів прибережних ліній Тихого океану, які часто страждають від цунамі і тайфунів.Macropinna microstoma

У Японії, на водах Тихого океану, будують сучасний  ковчег. На плавучому острові люди зможуть врятуватися під час кінця світу.

На дні Тихого океану виявлені мікроби, до яких не потрапляє сонячне світло, а дихають вони азотом. Ця новина була б не такою цікавою якби не те, що ці бактерії живуть на Землі близько трьох мільйонів років і являються найдавнішою формою земного життя.

Macropinna microstoma – риба з прозорою головою, що проживає в Тихому океані. Прозорі кістки навколо очей вкриває прозора оболонка. Очі знаходяться всередині голови і дивляться тільки вгору, а тому місці, де у звичайних риб очі  у «Макропіни мікростоми» − ніздрі.

Ще дещо цікаве про Тихий океан. У водах Тихого океану можна побачити синьо-жовтого Сінекольчатого восьминога – одного з найагресивніших представників різноманітної фауни великого океану.

У Тихому океані знаходиться 25 000 островів. Це більше ніж у всіх інших океанах разом узятих.

Вулканічна активність і до теперішніх днів створює все нові і нові острови у Тихому океані.

Більше 80% цунамі формуються на периферії Тихого океану через вулканічну активність.

                                                                                        Підготувала Шевченко Олена

 

Top