Ви тут
Головна > Техно > Цікаве про велосипеди

Цікаве про велосипеди

Історія велосипеда

За деякими теоріями історія велосипеда бере свій початок ще від Леонардо да Вінчі. Існують перекази, що перший велосипед сконструював кріпак Артамонов, який отримав за свій винахід свободу для себе та всієї своєї родини. Однак прямі докази ані першої, ані другої теорії або не були знайдені, або згодом були визнані підробками.

Офіційно ж історія велосипеда починається з 1817 року – від першої письмової згадки про винахід німецького професора барона Карла фон Дреза. Хоча це був ще не велосипед, а маленький дерев’яний двоколісний самокат, який його творець охрестив “машиною для ходьби”.

Перший велосипед, схожий на звичні нам моделі велосипедів, з’явився в 1884 році. Він був обладнаний ланцюговою передачею, майже однаковими колесами, а сідло розташовувалося між ними, ближче до заднього колеса. Ідея такої безпечної конструкції прийшла в голову англійцю Джону Старлі, а назвав він своє творіння “Блукачем” (Rover). Так почалася історія велосипеда та відомої фірми Ровер, яка виробляла велосипеди, а потім і автомобілі.

Типи велосипедів

Сьогодні, якщо ви захочете купити велосипед то зможете розгубитися серед величезного вибору. Насамперед, потрібно навчитися розрізняти моделі велосипедів. Насьогодні найпопулярнішими є три моделі велосипедів – це дорожні або міські велосипеди, спортивні, чи як їх ще називають, шосейні велосипеди та гірські велосипеди.

Вибір велосипеда

Окрім того, усі моделі велосипедів характеризуються рядом важливих технічних характеристик. Так гірські велосипеди повинні мати міцну, але водночас легку раму, передні та задні амортизатори. Вибираючи велосипед, обов’язково слід звертати увагу на якість гальм та трансмісії. Для того, щоб їзда на велосипеді була комфортною, потрібно грамотно підібрати параметри велосипеда згідно зі своїм зростом та комплекцією.

Велосипед завжди асоціюється з активним відпочинком та здоровим способом життя, тому кататися на велосипеді потрібно вчитися ще змалечку. В кожному спеціалізованому веломагазині можна знайти і дитячі велосипеди. Дітям дуже важливий дизайн, тому сучасні дитячі велосипеди по-справжньому радують око.

Займайтесь велоспортом і велотуризмом – це запорука здоров’я і хорошого настрою. Зрештою, велосипед є чудовим транспортним засобом і мільйони людей по всьому світу на ньому дістаються до роботи. І якщо ваша дитина просить купити велосипед, то обов’язково зробіть їй такий подарунок.


Top