Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про верблюдів

Цікаве про верблюдів

Розповіді про верблюдів, які багато днів бредуть по пустелі без води та їжі, дійсно вражають. Це не перебільшення, ці тварини дійсно чудово пристосовані до складного життя в пустелі. Однак, усупереч думці, верблюд запасає поживні речовини зовсім не в шлунку.

На відміну від багатьох ссавців, у верблюда немає підшкірного жирового шару. Жир накопичується у горбі, і коли їжі та води стає недостатньо, верблюд використовує свої запаси. Жир є не лише джерелом енергії, а й джерелом води, яка утворюється при розчепленні жиру.

Ще дещо цікаве про верблюдів. Верблюд може обходитися без води протягом кількох днів, але внаслідок зневоднювання тварина втрачає близько 25% своєї ваги. І коли, зморений спрагою, верблюд дістається води, він з легкістю може випити 100 л за 15 хвилин. Вода швидко дістається всіх тканин, а вага швидко відновлюється.

Навряд ви знали,що вага дорослого верблюда становить 500 – 800 кг, а репродуктивний вік починається з 2-3 років, а термін життя цієї тварини становить близько 40 років.

Верблюд  – вегетаріанець. Його шлунок може перетравлювати будь-яку траву, в тому числі колючу та солону.

Цікаво, що верблюди дуже добре вміють плавати, хоча більша частина всіх ссавців із великими водоймами рідко зіштовхувалась.

Верблюди живуть гаремами. В групі з 15 особин є лише один самець. Рідко зустрічаються самці, що ведуть самотній спосіб життя.

Це дуже витривалі тварини. За день вони можуть перенести вантаж  від 200 до 300 кг на відстань 50 км.

Підготувала Євгенія Мороз

 

Top