Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про яблука

Цікаве про яблука

apples in the gardenУ цей чудовий день Енциклопедія Корисного розповість вам кілька цікавих фактів про яблука. Так, так, виявляється навіть звичні нам яблука посідають чимале місце у світовій історії та культурі. Отже, цікаві факти про яблука:

Перша цікавинка стосується всесвітньовідомої біблійної легенди про Адама і Єву. Вважається, що вони були вигнані Богом з райського саду за те, що скуштували заборонений плід, яким і було саме звичайне яблуко.
Яблука також згадуються і в міфі про подвиги Геракла. Згідно з міфом, герой повинен був добути для богів знамениті яблука Гесперид, які дуже суворо стерегли. Цікаво, що у сиву давнину саме яблука вважалися символом жіночого начала, родючості, настання нового врожайного року, сексуальності, материнства і вічної любові.

Інший цікавий факт про яблука. Як стверджував Гомер в «Іліаді», Троянська війна розпочалася саме через яблуко, на якому було написано слово «Найгарнішій». Паріс подарував його Афродіті, що побічно і стало причиною 10-річної війни між греками і троянцями. Так з’явилося знаменитий вираз: «яблуко розбрату».

Цікаво, що яблука допомагають нам позбутися надлишку холестерину, тим самим зберегти свої судини у чудовому стані аж до глибокої старості. Яблука містять нерозчинні волокна, які ефективно виводять холестерин з організму, а розчинні волокна яблук (пектини) виводять зайвий холестерин з печінки.

Ще дещо цікаве про яблука. Яблуко зображено на 80-ти офіційних гербах, тобто символ яблука широко поширений в геральдиці. Це неймовірно, але у світі число сортів і різновидів яблук досягає 8 000. А найбільший, офіційно зареєстрований, плід яблука важив майже 1,5 кілограма.

Саме цей фрукт став відомий світові значно раніше, аніж більшість інших фруктів. Приміром, Жителі Нідерландів називають апельсини (або мандарини) «китайськими яблуками». Французи величають «золотими яблуками» помідори. А лимони в Стародавній Європі називали «індіанськими яблуками». Ось такі цікаві факти про яблука!

Top