Ви тут
Головна > Лайфстайл > Цікаве про зачіски та перукарів

Цікаве про зачіски та перукарів

Найперші ножиці з’явилися близько 300 року до нашої ери в Римі. Вони були не схожі на сучасні: їх ріжучі клинки з’єднувалися не гвинтиком, а металевою платівкою. Ножиці майже сучасного вигляду віднайшли в Ірані.

Сіракузький тиран Діонісій, через страх бути зарізаним, не дозволяв перукарю стригти своє волосся і бороду ножицями. Перукарю доводилося обсмалювати волосся Діонісія розпеченими вуглинами.

У Стародавньому Єгипті заможні жінки використовували замість подушок спеціальні підставки. Їх клали під голову замість подушки, щоб під час сну зберегти складну зачіску.

Грецькі жінки закривали волоссям чоло, оскільки, за канонами краси того часу, чоло повинне було бути низьким: між бровами і волоссям мало вміщуватися не більше двох пальців.

У Середні віки охоронці моралі вважали гріховним природне бажання жінки виглядати краще, ніж вона є. «Ті, хто робить собі волосся кучерявим, повинні йти в пекло, бо іншого шляху для них немає», – сказано в одній середньовічної п’єсі.

Японські самураї прикрашали своє волосся металевими шпильками завдовжки до двадцяти сантиметрів, які чудово тримали їх складні зачіски. Щоправда, у цих шпильок, «кансасі», було й інше призначення: вони з успіхом використовувалися як метальні ножі.

Найвідоміший в історії перукар – це, судячи з опитувань, інфернальний цирульник Суінні Тодд

Найзнаменитішою політичною зачіскою став вінок з коси Юлії Тимошенко.

Top