Ви тут
Головна > Техно > Цікаве про замки

Цікаве про замки

Кожен з нас уявляє собі замок, як щось добре укріплене, безсумнівно зручне, з великою навколишньою територією і безліччю кімнат з високими стелями. Частково це так: модернізовані протягом останнього сторіччя замки можуть надати такий же комфорт, як і заміська вілла. Але в минулому подібне місце проживання вибиралося не з міркувань затишку, а для оборони − за товстими стінами можна було зберегти життя і багатство лорда. Пропонуємо вашій увазі цікаві факти про замки.

В Англії налічується більше 1500 замків. У всій Європі їх, звичайно, набагато більше. Кожне хоч трохи значне місто має замок. Вони зустрічаються також і в сільській місцевості. Правда, більшість з них давно перетворилися на руїни і не представляють жодного інтересу.

Останнє, про що думали будівельники замків, так це про зручність їх мешканців. Усередині замків зазвичай було брудно, невеликі віконця не забезпечували хорошого освітлення. Також проблемою були висока вологість і протяги. В замках постійно панував холод: побудовані здебільшого з каменю замки було важко опалювати, в основному прогрівалися тільки приміщення господарів. Правда, за минулі століття архітектори навчилися створювати не тільки міцні будівлі , здатні виконувати оборонні функції, але і робити їх досить зручними і навіть розкішними.

Великою проблемою для сучасної людини було б знайти в замку нормально функціонуючий туалет. У замках для «великих і малих потреб» використовувалися спеціальні кімнати з отворами, і це вважалося ще не найгіршим варіантом: принаймні, не треба було бігати на вулицю. Кімнатки називалися «гардеробами», або «вбиральнями»: тут мешканці замку тримали свій одяг, а специфічний запах відлякував від нього комах.

Нормани, що приплили з Нормандії (Франція) в Англію майже 1000 років тому, будували дерев’яні замки, які споруджувалися переважно на горі. Підібратися до замку ближче ворогам вдавалося непросто: гірські схили були дуже крутими. Для оборони використовувалися й інші переваги ландшафту; але якщо вже супротивники добиралися до споруди, то спалювали її дотла. Сам принцип будівництва на горі був дуже непоганий, і його використовували при зведенні більш досконалих кам’яних укріплень.

Дійсно, затишком і чистотою замки не блищали, зате могли забезпечити мешканцям захист. Навіть сьогодні, дивлячись на всі ці оборонні спорудження, зрозуміло, як ці конструкції утримували ворогів на відстані.

Top