Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про заселення Австралії європейцями

Цікаве про заселення Австралії європейцями

Австралія – це єдина країна, що займає цілий континент. Хоча ця держава займає 6 місце у списку найбільших країн світу, населення її складає близько 20 млн.

Найбільші міста Австралії – Сідней та Мельбурн. Цікаво те, що столиця країни-континенту Канберра знаходиться між цими містами.

Згадки про цей континент в Європі з’являються ще в першій половині 16 століття. Найімовірніше, що побували там мореплавці.

На початку ж XVII століття цей континент приваблює аж декілька європейських держав: Голландію, Іспанію, Велику Британію.

У 1606 році іспанська експедиція відкрила Торесову протоку. Цього ж року голландська експедиція відправляється до Австралії з метою дослідити південну частину Нової Гвінеї. Вони оглянули затоку Карпентарія та берег півострова Кейп-Йорк.

До початку XVII століття завдяки зусиллям англійських, голландських та французьких мореплавців цей континент був занесений до світової карти та отримав назву − Нова Голландія. Але в цей час не було жодних спроб заселити країну.

У 1688 році британський пірат, художник та письменник Дампір випадково наштовхнувся на береги Австралії, коли плавав під піратським стягом. Повернувшись додому, він описав свою подорож та опублікував ці нотатки. Саме з цього часу Велика Британія почала цікавитися цією землею. Дампіру було доручено провести ще одну експедицію, але вона була невдалою  з огляду дослідження Австралії, але Дампір знайшов раковини перлин, що пізніше приносили користь англійській державній скарбниці.

Відкривачем Австралії вважається Джеймс Кук, що прибув зі своєю експедицією до берегів материка в 1770 році. Цю землю він назвав Новим Південним Уельсом.

Зовсім скоро після цієї експедиції в Англії було вирішено колонізувати цей континент. Важливе значення мало те, що 13 північноамериканських колоній здобули незалежність. Тобто Англія втратила не тільки велику територію Нового Світу, а й можливість відправляти туди каторжників.

Тому зараз є багато інформації про те, що Австралія – це країна каторжників та ув’язнених. Можна вважати, що ті порушники закону, що пережили досить довгу подорож на кораблі – перші жителі материка, а також нащадки однієї четвертої сучасного населення Австралії.  За останні 200 років на материк було завезено 160 000 ув’язнених. До речі, в Австралії найменше порушують закон.

Близько 40 тис. років тому в Австралії проживало понад 300 тис. аборигенів. Зараз же вони складають всього 5 % населення країни та й живуть переважно у віддалених поселеннях та резерваціях. До речі, в аборигенів середня тривалість життя менша на 20 років за середню тривалість життя європейців, що проживають на їхніх землях (у жінок − 87 років, у чоловіків – 77).

В основному в Австралії проживають ірландці та англійці. Говорять тут також англійською мовою переважно.

Підготувала Аліна Онищук

Top