Ви тут
Головна > Техно > Цікаве про зброю

Цікаве про зброю

Усе почалося з каменю. Напевно, саме він був найпершою холодною зброєю, яку взяла до рук давня людина. З ним вона захищала себе, з ним вона і нападала.

До холодної зброї належать кинджали, мечі, шпаги, рапіри, клинки, ножі, шаблі, штики, талвари, катани  та багато іншого.  Але більшість зброї, виготовленої у 15 ст., дійшли до нашого часу у дуже поганому стані – повністю поржавілими.

Саме у 15 сторіччі отримали належну увагу рапіри. Їхній довгий клинок мав призначення для колючих ударів.  Рапіри вважалися зброєю аристократів, а звичайні вояки були озброєні тесакам.

Разом зі зростанням популярності вогнепальної зброї, холодна втрачала свої позиції та значення. На заміну довгій рапірі прибув полегшений клинок, який за своїми можливостями нагадував деталь одягу, а не зброю.

Цікавий факт про зброю − етап пожвавлення виробництва кинджалів припадає на Першу світову війну. Саме тоді почали виготовляти траншейні ножі для рукопашних сутичок. Подібна зброя випускалась і під час Другої світової війни. Кращими бойовими ножами того часу вважаються ножі Фейрберна Сайкса.

Особливою популярність на Сході користувалися мечі та кинджали. Найбільш поширеним типом меча вважають індійський талвар. Форма  рукоятки цього меча може бути найрізноманітнішою, але лезо завжди злегка викривлене з одним загостреним краєм.

Але найкращими з-поміж усіх видів холодної зброї є японські катани. Більшість з них було виготовлено у середні віки, але вигляд у них, як у нових. Їхнє лезо злегка зігнуте і загострене з одного боку. Майже на всіх мечах зазначене ім’я майстра, а це значно полегшило датування знахідок.

Підготувала Євгенія Мороз

Top