Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про жирафів

Цікаве про жирафів

girafДо представників тваринного світу африканського континенту − жирафів − можна застосувати велику кількість епітетів із приставкою «най». Жираф є найвищим із ссавців на планеті, самці жирафів можуть сягати у висоту 5 метрів, а їх вага може коливатись у межах 2 тонн, причому чверть цієї ваги складає саме шия. Отже, сьогодні на вас очікують тільки найцікавіші факти про жирафів:)

Цікаво, що довжина язика жирафа, який за кольором є чорним, складає близько 50 сантиметрів, а ще жирафи можуть похвалитись довгим хвостом, подекуди він сягає 2,5 метра. Жирафів називають надзвичайно миролюбними і добрими тваринами, однак вислів про те, що в них велике серце варто сприймати буквально.

Якщо вага жирафа може становити 2 тонни, то 10-12 кг з них важить саме серце, яке б’ється 170 разів на хвилину і пропускає крізь себе 60 літрів крові на хвилину, внаслідок чого кров’яний тиск жирафа перевищує людські показники в три рази.Giraffe

Ще дещо з цікавих фактів про жирафа. Без сумніву, славу жирафам забезпечили їх довгі шиї, подекуди у 2 метри. Шия жирафа має схожість із шиєю людини, бо як і у людей, складається з 7 хребців. Однак люди, на відміну від жирафа, спати стоячи не вміють, а от ця дивовижна тварина дрімає стоячи!

Щоправда, сон у вертикальному положенні триває не більше 10 хвилин і не більше 6 разів на день. Тільки в дуже рідкісних випадках жираф лягає на землю, частіше все-таки спить стоячи, підпираючи голову гілками, щоб не впасти. Власне, з падіння і починається життя жирафи, бо новонароджені малюки падають з двометрової висоти, але вже через годину після свого народження дитинча жирафа починає ходити.

Що ще цікавого можна розповісти про жирафів? Вік тварини визначає колір плям на шкірі − чим вони темніші, тим старша особина, а сам малюнок в кожного жирафа унікальний. Практично весь свій день жирафи проводять, пережовуючи їжу, харчуючись від 16 до 20 годин на день, хоча такої кількості їжі вони не потребують. Їх просто захоплює сам процес жування листя з дерев.

Кумедно, але жирафи єдині з усіх тварин, які не вміють позіхати. Принаймні, вченим за всю історію спостережень не вдалося вполювати на цьому занятті жодного довгошийого. У жирафів дуже сильний удар ногою, він звалює ніг навіть лева, котрий через страх полює в основному на дитинчат жирафа, які відстають від стада. Водночас, не маючи зовнішнього природного ворога, ці красиві тварини зараз опинились на межі зникнення.

Людина, вбиваючи жирафа через окрас його шкіри, а раніше за часів колонізації Африки, просто заради забави чи задля розширення сільського господарства, посприяла тому, що на всій планеті жирафів залишилось не більше 100 000 особин, а за останні 10 років на Землі кількість жирафів скоротилося на третину. Найрідкісніший із підвидів жирафів, жираф Ротшильда, якого у дикій природі налічується всього лише кілька сотень, опинився під загрозою зникнення.

Підготувала Олеся Товт

Top