Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про зірки

Цікаве про зірки

ЗіркиЗірки − це величезні розпечені газові кулі. У безмежжі космосу переміщаються гігантські хмари газу і пилу, які називаються туманностями. Деякі туманності випромінюють світло, і в них зароджуються зірки. Цей процес відбувається постійно. Сьогодні ми розповімо вам дещо цікаве про зірки.

Чи знаєте ви, що більшість зірок, які ви розглядаєте вночі, є подвійними зірками? Дві зірки кружляють навколо одна одної, створюючи точку гравітації, або менша зірка ходить навколо великий “головної ” зірки. Іноді ці головні зірки тягнуть матерію з менших під час зближення один з одним. Існує межа маси, яку планета може витримувати, не провокуючи ядерну реакцію. Якби Юпітер був більшим, то, можливо, перетворився б на коричневого карлика, свого роду напівзірку.

Такі процеси часто відбуваються в інших сонячних системах, що підтверджується браком у них планет. Велика частина матерії, яка знаходиться в полі тяжіння головної зірки, збирається в одному місці, в підсумку формуючи нову зірку і двійкову систему. В одній системі може бути більше двох зірок, але все ж двійкові системи числення більш поширені.

Білі карлики − так звані “мертві зірки”. Після червоної гігантської фази наша власна зірка − Сонце − теж стане білим карликом. Білі карлики мають радіус планети, але щільність зірки.
Наше Сонце − одна з 100 000 зірок у Галактиці. Найдальші зірки, розташовані на іншій стороні галактики від Сонця, знаходяться на відстані 80 000 світлових років. Існують також мільйони інших галактик з мільйонами зірок.

Top