Ви тут
Головна > Світ > Цікаве про знаки Зодіаку

Цікаве про знаки Зодіаку

1291974547_1223956327_31731Хтось просто знає, що народився під певним знаком Зодіаку. А дехто вважає, що, дізнавшись про всі тонкощі свого знаку, можна налагодити своє життя, знайти кохання, багатство, щастя і т. д. Для когось несприятливий прогноз свого знаку сьогодні може стати серйозною причиною не піти до лікаря, хоча зуб дуже болить. Ось декілька цікавих фактів про знаки Зодіаку.

Відомо 12 сузір’їв, проте виділяється ще й 13 – Змієносець (27 листопада − 17 грудня).

Один і той самий знак мають 5 сотень мільйонів людей на планеті.

Всі знаки Зодіаку поділяють на групи за стихіями (Земля – Телець, Козеріг Діва; Вода – Рак, Скорпіон,  Риби; Повітря – Близнюки, Терези, Водолії; Вогонь – Лев, Овен, Стрілець), за півсферами (північні, західні, південні, східні), за порами року (зимові, літні, осінні, весняні).

Окремим знаком керує якась планета чи зірка. Тому якості, які надають їм, притаманні й людям, що під ними знаходяться.

Існує думка, що назви знаків походять від назв подвигів Геракла.

[do action=”gear”]5 тисяч років тому люди ділили небо на 12 «вікон». Греки ж дали їм назву – коло тварин. Так перекладається «зодіак».[/do]

У давнину люди по-різному уявляли місце тієї чи іншої тварини на небі. Наприклад, Овен розпочинає список знаків Зодіаку. Ним керує Марс. Також цей знак охоплює весняне рівнодення. Людям, які народилися під цим сузір’ям, притаманні відкритість, інтелект та ентузіазм. Бик чи Телець вважався головним на Середземномор’ї. Саме в час його панування на землю проходило проміння сонця. Це означало початок посівних робіт. Сузір’я Близнят назване на честь дітей Леди і Зевса – близнят Полукса і Кастора. На небі ж його частини розміщені так близько один біля одного, що ніяку іншу назву сузір’я не могло отримати.vse_znaki_zodiaka

Геракл, згідно із старовинною легендою, поборов величезного рака. А богиня Гера, яка ненавиділа його, відправила рака на небо, щоб він завжди пильнував його. «Великим вогнем» називали в Асирії сузір’я Лева, адже саме в той час леви почали мігрувати в долину Нілу з метою врятуватися від жахливої спеки. Звідси й символіка – гаряче сонце на небі. Діва в давнину зображувалася з колоском в руках, оскільки такий переклад назви найяскравішої зірки сузір’я.

Терези – єдиний «неживий» знак Зодіаку. Його період припадає на день осіннього рівнодення. Вважалося, що саме в цей період зважувалися долі та вчинки людей, тому терези – символ правосуддя. Коли Сонце було в сузір’ї Скорпіона,  було помічено, що зірка помітно тьмяніє, наче її вжалив скорпіон. Люди так думали в давнину. Зі скорпіоном був у змозі справитися тільки Стрілець. Саме так і називається наступне сузір’я.

Одного разу бог з ногами цапа злякався велетня і кинувся по захисток у воду. Ноги його перетворилися на хвіст. Саме тому Козеріг завжди зображується  саме так.

Ніл розливав свої води саме тоді, коли Сонце знаходилося в цьому сузір’ї. Тому його назвали Водолієм. Там, де вода, є  Риба. Саме в цьому сузір’ї люди ловили найбільше риби.

Top