Ви тут
Головна > Світ > Цікаве з фізики

Цікаве з фізики

Сьогодні Енциклопедія Корисного підготувала для вас низку цікавого з фізики.

Якщо ви опинилися в падаючому ліфті, найкращою стратегією для збільшення шансів вижити буде лягти на спину і постаратися зайняти якомога більшу площу підлоги. У такому випадку сила удару буде максимально розподілена по поверхні тіла. Поширена думка, що потрібно просто підстрибнути під час удару, але це не надто ефективно − навряд чи хтось здатний точно вгадати час зіткнення і стрибнути з тією ж швидкістю, з якою ліфт падає.

Ще дещо цікаве з фізики. Навряд ви знали, що першим у світі програмістом була жінка − англійка Ада Лавлейс. У середині 19 століття вона склала план операцій для прообразу сучасної ЕОМ − аналітичної машини Чарльза Беббіджа, за допомогою якої можна було вирішити рівняння Бернуллі, що виражає закон збереження енергії рухомої рідини.

За часів сухого закону в США велика частина контрабандного спиртного надходила морським шляхом. Контрабандисти заздалегідь готувалися до раптових митних оглядів у морі. Вони прив’язували до кожного ящика з контрабандою мішок з сіллю або цукром, а при наближенні небезпеки кидали у воду. Через певний час вміст мішків розчинявся у воді, і вантажі спливали.

Часто з метою підбадьорення не надто успішних учнів афішують твердження, що Ейнштейн провалив в школі математику або, більше того, взагалі вчився зовсім погано з усіх предметів. Насправді все було не так: Альберт ще в ранньому віці почав виявляти математичний талант і знав її далеко за межами шкільної програми.

Пізніше Ейнштейн не зміг вступити до Швейцарської вищої політехнічної школи Цюріха, показавши високі результати з фізики і математики, але не добравши потрібну кількість балів в інших дисциплінах. Підтягнувши ці предмети, він через рік у віці 17 років став студентом цього закладу.

Top