Ви тут
Головна > Світ > Цікаве з історії США

Цікаве з історії США

Америку відкрив португальський дослідник Христофор Колумб. Він перетнув Атлантичний океан і досяг Америки в 1492 році.

До цих пір не припиняються дебати щодо того, коли саме були засновані Сполучені Штати. Багато істориків вважають, що початок Сполученим Штатам Америки було покладено, коли Томас Джефферсон склав і оголосив «Декларацію незалежності». Всі делегати, які підписали проект декларації, відомі як батьки-засновники Сполучених Штатів.

Інша частина істориків вважає, що Сполучені Штати ніколи не створювалися, а ця країна була виявлена дослідниками і перебувала під управлінням інших країн, включаючи Францію і Британію.

4 липня 1776 тринадцять держав колонії повстали проти британського уряду і оголосили про свою незалежність.

Американська війна за незалежність проти британців проходила під умілим керівництвом Джорджа Вашингтона.

Сполучені Штати Америки були сформовані 1 березня 1781 згідно зі Статтями Конфедерації – договору про утворення конфедерації тринадцяти штатів США. Згідно зі статтями Конфедерації, першим президентом Сполучених Штатів став Джон Хансон. Однак, згідно з Конституцією Америки 1789 року, першим президентом США вважається Джордж Вашингтон.

У 19-му столітті США розширили свою територію на захід, придбавши землі Франції, Іспанії, Росії, Мексики і Великобританії. У 1860-х роках, під час приєднання штатів до Союзу, між сільськогосподарськими штатами на півдні та промисловими штатами на півночі спалахнула американська громадянська війна.

У результаті цієї війни Аврааму Лінкольну вдалося юридично покласти край рабству. Сьогодні Сполучені штати Америки складаються з п’ятдесяти штатів і одного федерального округу.

У результаті президентських виборів, що пройшли 4 листопада 2008 року, новим президентом США став Барак Обама, який змінив на цій посаді Джорджа Буша. Після інавгурації, що пройшла в січні 2009 року, Барак Обама став першим афро-американським президентом США.

США є членом Ради Безпеки ООН. Штаб-квартира ООН знаходиться в місті Нью-Йорку.

Top