Ви тут
Головна > Техно > Цікаве з життя кулькової ручки

Цікаве з життя кулькової ручки

Кулькова ручка увійшла в наше життя і закріпила за собою місце найнеобхіднішого інструмента для письма. Нам здається, що це новий винахід. Але в цьому ми помиляємося. Це лише добре забуте старе.

Підтвердженням цьому є малюнки, які знайшли у Вірменії. На них було зображено бамбукову паличку, що була складена з двох частин. На кінці була малесенька кулька. Всередину цієї палички і заливали чорнило.

Кулькову ручку вже заново винайшли у наш час. Щоправда, наприкінці 20 століття одному із винахідників видали патент на засіб для письма, що діяв за допомоги кульки, яка оберталася. Проте ручка не писала, а лише мазала. Цікаво те, що причина такої поведінки ручки була саме у чорнилі, яке не підходило для письма ручкою. Згодою його винайшли, але це було чи не найскладнішою справою.

У 1938 році з’явилась трубочка із кулькою та чорнилом. Це і була перша кулькова ручка. Винайшов її Ласло Біро, який був уродженцем Угорщини. Але запатентував він свій винахід у Франції. Далі його шлях пролягав до Іспанії, а звідти до Аргентини. Саме в цих країнах від вдосконалив свій винахід і потім представив світові.


Допрацьовану конструкцію ручки оцінив його друг-фінансист, котрий збудував невеличку фабрику для промислового виробництва кулькових авторучок. Основною причиною такого завзяття фінансиста стало те, що така ручка не текла і не мазала. 1943 рік – це ї є дата початку першого серійного виготовлення кулькових авторучок американськими бізнесменами. Одним із них є знаменитий засновник фірми авторучок – Паркер.

Підготувала Євгенія Мороз

Top