Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про Болгарію

Цікаві факти про Болгарію

Усі Європейські країни – загадкові та надзвичайно цікаві, однак, не кожен має можливість об’їздити всю Європу: піднятись на Ейфелеву Вежу у Франції, прогулятись вуличками Праги чи почаювати у Лондоні. Але завдяки Енциклопедії Корисного ви завжди маєте можливість дізнатися цікаві факти про найпривабливіші для туристів країни Європи. Сьогодні прийшов час відправитись на західне узбережжя Чорного моря і дізнатись цікаві факти про Болгарію.

Назва країни Болгарія етимологічно має тюркське походження. Ймовірно від кореня “бул” – заважати, змішувати. Слово “булга” означало “баламут”, а також “змішання племен” – тобто з точки зору осілих племен це було, мабуть, щось типу “всякого зброду”. На території Болгарії змішалися кочові тюркські племена з придунайськими слов’янами і скіфо-слов’янами, прийнявши на себе назву “болгари”. Відбувалося це в VII-VIII століттях.

Загальна середня освіта в Болгарії складає 7 класів. Після цього учні складають загальнонаціональний іспит, за результатами якого вступають до профільованої гімназії. У 8-му класі основним предметом є англійська мову, а вже потім усі інші предмети.


Кава – національний напій у Болгарії. Прийшовши на роботу, болгари можуть пити каву з колегами протягом 1-2 годин, обговорюючи особисте життя або завдання на день. Неважливо, наскільки терміновою або важливою є робота. Часто каву п’ють з кока-колою.

У Болгарському місті Варна розташований найбільший сталевий міст в Європі – міст Аспаруха. Його довжина складає близько 2 км., а висота в найвищій точці – 75 м.

Болгари – дуже терплячі та толерантні люди, однак, вони дуже не люблять критику від іноземців. Навіть, коли висловлюєш її обережно. Ображаються в Болгарії надзвичайно сильно. Нормою хорошого виховання вважається, коли все хвалиш. У відповідь, зрозуміло, похвалять і тебе.

Top