Ви тут
Головна > Лайфстайл > Цікаві факти із життя Стівена Гокінга

Цікаві факти із життя Стівена Гокінга

GokingСтівен Гокінг – відомий всьому світу фізик, що став одним із засновників теорії, яка стверджує, що космос не має кордонів. І дехто вважає дивною та цікавою випадковістю, що геній народився в той день, коли відзначали 300-річчя від дня смерті Галілео Галілея – 8 січня 1942 року.

Проте, як не дивно, в школі маленький Стівен не був відмінником. У дев’ять років його вважали одним із найгірших учнів у класі. Потім він підняв свої оцінки до середніх під натиском батьків. Не зважаючи на це, Стівена прозвали Ейнштейном (все-таки, однолітки відчували, що серед них знаходиться геній).

Погані оцінки в школі не допомогли хлопцю при вступі в Оксфорд. Адже у батьків не було змоги оплачувати навчання. Проте Стівен таки отримав стипендію: він здав фізику на дуже високий бал.

До речі, з дитинства хлопчик цікавився тим, як працює все, що його оточує. Він розбирав радіо та годинники, зацікавлено вивчав їхні деталі, проте, як говорив сам вчений, зібрати прилади назад у нього не виходило.

Ще дещо цікаве про Стівена Гокінга. Стівен любив математику й хотів вивчити її досконало, але його батько бачив у майбутньому його медиком. Сам же Гокінг вважав біологію наукою досить не точною, адже в ній багато описів. Але в Оксфорді не було факультету математики, тому був обраний проміжний варіант – фізичний факультет.

В Оксфорді Стівен входив до складу команди з веслування.Science and Technology - Stephen Hawking

Коли Гокінг був аспірантом, він почав часто відчувати незграбність та втому. Рідні наполягали, щоб він звернувся до лікаря на різдвяних канікулах. Перед цим він на святкуванні Нового року познайомився зі своєю майбутньою дружиною. Через тиждень йому виповнюється 21. Пізніше він потрапив до лікарні на двотижневе обстеження, яке виявило, що Стівен має хворобу Лу Геріга ( аміотрофічний латеральний склероз). З прогресуванням хвороби втрачається здатність контролювати м’язи, що викликає параліч всього тіла. Лікарі вважали, що вченому залишилося жити всього декілька років.

[do action=”gear”]Гокінг казав, що спочатку був шокованим та не знав, що робити далі, але потім, зустрівши помираючого від лейкемії хлопчика, зрозумів, що не все так погано[/do]

Скоро він починає жити зі своєю коханою Джейн Уайльд.

Ще дещо цікаве із життя фізика. Стівен Гокінг пише книги для дітей. Наприклад, роман, написаний у співавторстві з дочкою, «Секретний ключ Джорджа до Всесвіту». У ньому розповідається про хлопчика, який не розуміє застарілого уявлення батьків про технології. Він знайомиться із сусідом-фізиком, який має найпотужніший комп’ютер у світі, за допомогою якого може відкривати портал у космос. Насамперед ця книга присвячена таким поняттям як чорні діри, походження життя і т. ін., які пояснюються легкою доступною до дітей мовою.

Стівен Гокінг має безліч нагород, але Нобелівська премія постійно «вислизає» з його рук.

Top