Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про Африку

Цікаві факти про Африку

Сьогодні ЕК розповість вам кілька цікавих фактів про Африку.Африка

1. Площа Африки складає 16 мільйонів квадратних кілометрів, що становить майже 18 відсотків поверхні землі. Сумарно в Африці проживає 600 мільйонів чоловік. Серед населення Африки живуть самі маленькі ростом і найвищі народності в світі.

2. Найвища африканська гора знаходиться на сході Африки. Це Кіліманджаро (інша назва – Юхуру, «Незалежність»), її висота становить 5895 м. За своєю природою Кіліманджаро − це згаслий вулкан. І хоча ця гора й знаходиться на близькій відстані від самісінького екватора, її вершина завжди покрита снігом.
Ще цікаві факти про Африку.

3. Африка є найбільшим у світі виробником алмазів, саме на цьому континенті зосереджено до 50% від світового виробництва. На сьогоднішній день Африка випустила більше 75% алмазів у світі у вартісному вираженні, більш ніж 1900 млн каратів на суму близько $ 158 млрд.

4. Ефіопія – найстаріша незалежна країна в Африці і одна з найстаріших у світі, відомо, що їй як мінімум 2000 років. Країна включає більше ніж 80 етнічних груп і багато мов. Ефіопію ніколи не колонізували, єдиний виняток – це італійська окупація в 1936-41 роках.

Танзанія
Узбережжя Танзанії

5. У Судані знаходиться більше пірамід, ніж в будь-якій іншій країні на Землі − навіть більше, ніж у Єгипті. Є принаймні 223 піраміди в суданських містах Аль Курру, Нурі, Гебель Баркан і Мерое (Єгипет є домом для близько 110 пірамід). Вони, як правило, від 20 до 30 метрів у висоту.

6. У Танзанії найбільша концентрація диких тварин. У країні зосереджено близько 20% видів великих ссавців з тих, що мешкають в Африці. Також у Танзанії є 14 національних парків, заповідників, заповідних зон і морських парків, розташованих на площі більш ніж 42000 квадратних кілометрів (16000 квадратних миль). Вони займають більш ніж одну третину території країни.

7. ПАР налічується 11 офіційних мов. Ця країна має 11 офіційних назв. Цікаво знати, що більшість населення знає три і більше мов. Англійська є однією з найпоширеніших і використовується більш аніж половиною населення країни.

Top