Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про Амазонку

Цікаві факти про Амазонку

У найбільшої річки світу Амазонки було багато імен після її відкриття Вінсенте Пінсоном у 1500 році. Але назвали її в честь жінок-воїнів – амазонок. Енциклопедія Корисного сьогодні розповість вам дуже цікаві факти про Амазонку.

У басейні Амазонки росте рослина, яка називається «Вікторія». Її листя на поверхні води досягають трьох метрів у діаметрі і можуть витримати вагу до 30 кг.

Довжина Амазонки майже 7 000 кілометрів, однак жодного моста через цю річку не існує. Лише в 2010 році був побудований міст через одну з її приток – Ріу-Негру. Цей міст з’єднує найбільший на Амазонці порт Манаус з містом Ірандуба, а його довжина – 3 595 метрів.

Сомик кандіру, що водиться в Амазонці, паразитує на інших рибах: він запливає до них у зябра і п’є кров. Помилково він може заплисти в уретру людини, харчуючись так само кров’ю або оточуючими тканинами. Саме тому не рекомендується мочитися при купанні в південноамериканських річках.

Причому потрапивши в уретру, кандіру не може вибратися назад і гине там, що може спричинити смерть людини, якщо вчасно не вдатися до хірургічного втручання. Незважаючи на популярність страху перед кандіру, випадки його нападу на людей дуже рідкісні: єдиний задокументований випадок відноситься до 1997 року.

В Амазонці водяться електричні вугрі, які здатні битися струмом з напругою понад 500 вольт. Тому мешканці прилеглих територій, перед тим як ловити їх, заганяють у річку стадо корів, щоб вугрі витратили на них весь свій заряд.

Top