Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про американські гірки

Цікаві факти про американські гірки

Американські гірки – один з найпопулярніших атракціонів у світі від якого по справжньому захоплює дух. Енциклопедія Корисного розказує вам найцікавіші факти про американські гірки.

Американські гірки Kingda Ka є найвищими і нійбільш швидкісними у світі. Вони розташовуються в парку розваг Six Flags Great Adventure в Нью-Джерсі, США. Kingda Ka відкрилися 20 травня 2005 року. Їх висота в найвищій точці становить 139 м. Вагонетоки з пасажирами розвивають швидкість до 206 км/год.

Найдовшими виявилися американські гірки “Сталевий дракон” на курорті Нагасіма в Японії, побудовані до святкування року Дракона. Оскільки парк розваг знаходиться в сейсмонебезпечній зоні, для цієї грандіозної споруди було потрібно величезна кількість металу і його ціна склала 50 мільйонів доларів. Піднявшись майже на стометрову висоту, сміливці з’їжджають на швидкості 149 км/год, а перед закінченням поїздки несподівано опиняються в підземному тунелі.


Найдовші в Європі американські гірки знаходяться в Північному Йоркширі в розважальному парку Lightwater Valley. Цікаво, що під час його будівництва з 1999 по 2001 рік це був найдовший атракціон у світі. Зараз насолоджуватися поїздкою по крутих спусках можна досить довгий час – 5 хвилин 50 секунд.

У французькій та багатьох інших мовах американські гірки називають “російськими гірками”, оскільки прототип цього атракціону народився саме в Росії. Ще в 15 столітті росіяни конструювали льодяні гірки, укріплені дерев’яними опорами. Що стосується того, де сани вперше поставили на колеса, існують дві версії: одні історики стверджують, що це сталося в садах Оранієнбаума за наказом Катерини II, на думку інших, перша їх поява відбулась в Парижі в 1812 році.

Top