Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про бджіл

Цікаві факти про бджіл

Медоносні бджоли – дуже соціальні комахи. Вони живуть великими сім’ями в гніздах, що складаються з декількох сот, збудованих ними з воску. Кожен сот складається з комірок, у які бджоли складають запаси корму і вирощують молодих бджіл.

Дикі бджоли свої гнізда будують у дуплах дерев, а в умовах культурного розведення − у рамкових вуликах. У середній або нижній частині вулика є льоток − отвір, через який бджоли виходять для польотів і повертаються в гніздо.

У рамкових вуликах льоток має вигляд щілини шириною 8-15 см і висотою 12 мм. Через льоток також здійснюється вентиляція гнізда. Якщо вона недостатня, то бджоли вентилюють гніздо, створюючи потік повітря шляхом частих помахів крильцями.

До складу бджолиної сім’ї входить матка, робочі бджоли і трутні. У нормальній родині буває тільки одна плідна матка. За своїми розмірами і вагою вона перевершує решту членів сім’ї. Так, довжина матки коливається від 20 до 25 мм, а вага − від 150 до 300 мг і більше. Неплідні матки важать зазвичай 200-220 мг.

Дещо цікаве про бджіл. Для отримання однієї ложки меду (30 г) протягом дня аж 200 бджіл повинні збирати нектар. У той же час така ж кількість цих розумних комах повинні займатися прийомом нектару і його обробкою у вулику. При цьому частина бджіл активно вентилює гніздо за допомогою помахів крилець, щоб швидше відбувалося випаровування зайвої води з нектару. Для запечатування меду в 75 бджолиних комірках бджолам необхідно виділити один грам воску.

Навряд ви знали такий цікавий факт про бджіл, що бджола може відлетіти від вулика на відстань майже вісім кілометрів і безпомилково віднайти дорогу назад. Але такі тривалі перельоти небезпечні для життя бджоли і невигідні з точки зору продуктивності її роботи. Радіус корисного польоту − 2 км. Але й у цьому випадку бджола при польоті обстежує величезну територію площею близько 12 гектарів. На такій значній площі зазвичай завжди є медоносні рослини.

Top