Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про чайок

Цікаві факти про чайок

Чайки насправді дуже цікаві та дещо дивні птахи. Пропонуємо вашій увазі дізнатись деякі цікаві факти про чайок.

Чайки крадуть здобич і поїдають яйця інших птахів. Вони здатні нападати навіть на пташенят інших чайок.

Для найменших представником сімейства вважається мала чайка – її вага складає всього 100-150 г, а найбільшим морська чайка – її вага може перевищувати 2 кг.

Чайки живуть по всьому світу, скрізь, де суша омивається водою. Деякі чайки селяться дуже далеко від моря. Хоча у чайок є плавальні перетинки, вони не належать до океанічних птахів і ніколи не відлітають від берега надто далеко.

Якщо під час висиджування або вигодовування пташенят поблизу буле помічена небезпека, то переполох охопить всю колонію, птахи злетять в повітря і будуть намагатися полити непроханого гостя якомога більшою кількістю посліду.

Як правило, самка зносить 2-3 яйця. Насиджують кладку і самець, і самка близько місяця. Якщо з яйцями щось трапляється, – їх з’їдають інші чайки або ж просто змиває хвилею, – то самка відкладає нові. Так вона може робити до трьох-чотирьох разів. Це сприяє виживанню виду. Новонароджені пташенята покриті коричневим крапчастим пухом, який служить їм надійним маскуванням. Вони залишаються в гнізді до тих пір, поки не навчаться літати. Весь цей час їх годують батьки. Однак через ненажерливість власних родичів з десяти пташенят, як правило, виживають тільки двоє.

З чайками пов’язують безліч погодних прикмет. Раніше моряки помічали: якщо чайка сідає на щоглу корабля або ж на воду, то погода стане гарна і можна пускатися в плавання, а якщо чайки з пронизливим криком бродять по обмілинах або ж прибережному камінню, то скоро буде шторм.

Top