Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про дерева

Цікаві факти про дерева

Життя на нашій планеті неможливе без дерев. Сьогодні Енциклопедія корисного розкаже  дуже цікаві факти про дерева.

У Женеві вже два століття існує традиція спеціальним указом оголошувати прихід весни тоді, коли розпускається перший листок на «офіційному каштані», що росте під вікнами будівлі кантонального уряду. За статистикою, найчастіше весна оголошувалася в березні, хоча нерідко і раніше, а в 2002 році каштан розпустився і взагалі 29 грудня. Найбільш парадоксальним роком був 2006-й: спочатку весну оголосили в березні, а потім ще раз у жовтні, оскільки дерево несподівано зацвіло знову.

Латинське слово codex означає «шматок дерева». Саме на дерев’яних дощечках, змазаних воском, були виготовлені перші книги в звичному для нас форматі. Пізніше, замість дерева римляни для кодексів стали використовувати пергамент. У III столітті у вигляді кодексу було видано зібрання імператорських конституцій.

На Куршській косі, що в Калінінградській області, є унікальне місце, яке називається «Танцюючий ліс» або «П’яний ліс». На ділянці приблизно в один квадратний кілометр ростуть посаджені в 1980-х роках сосни. Велика частина дерев химерно вигнута, а деякі, в нижній частині, навіть «скручені» в петлю. Наука не може точно пояснити такі цікаві факти про дерева, є тільки безліч гіпотез: природні фактори, генетичні особливості, вплив вірусів або шкідників, і навіть особлива космічна енергетика даного місця. Схоже місце під назвою «Ліс Тролів» є в Данії, також на узбережжі Балтійського моря. Інший аналог – парк «Танцюючі берези» – розташований на березі озера Борове в Казахстані.

Top