Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про дощ

Цікаві факти про дощ

 

rainДощ – природне явище у вигляді рідких крапель, які випадають з хмар. Мешканці кожної країни пов’язують з цим явищем особливі традиції та історії. Зараз ви дізнаєтеся чимало цікавих фактів про дощ.

Отже, підбірка найцікавіших фактів про дощ:

– Найбільша кількість дощових опадів зафіксована в селищі на північному сході Індії. За один рік у Черрапунджі випадає більш ніж 12 метрів опадів.

– Кожен рік на землю випадає близько 500 000 квадратних
кілометрів дощових опадів.

– У 1956 році в США, у штаті Монтана за 1 секунду випало біля 31,3 міліметрів опадів. Це була одна з найпотужніших злив минулого століття.

– У Південній Америці (Колумбія, м. Тутунендо) знаходиться найвологіше місце на планеті. Річна кількість дощових опадів становить більш ніж 1170 сантиметрів.dosh

– На Маршаллових островах краплі дощу досягають 1 сантиметра в діаметрі.

– Завдяки дощу з’явилась популярна гра «дартс». Одного разу під час змагань лучників почалась злива. Стрілки не розгубились та перенесли змагання у найближчий паб, де метали стріли у мішень на стіні.

– Маса однієї дощової краплі у декілька разів більша за масу середнього комара. Якщо велика крапля попадає на комаху, вона може на мить повністю захопити його.

– Дощові черв’яки є основою харчування деяких птахів, наприклад, вальдшнепів. Деколи розумні птахи вдаються до хитрощів – вони імітують звуки дощу та виманюють хробаків на поверхню.

– У 17 столітті у Англії синоптика, який пророчив неправильну погоду, могли стратити в той сам день.

– Найсухіше місце на Землі – область в Антарктиді. Сухі долини – місцевість, де роками не буває опадів, долина вільна від льоду та снігів.

– Ботсвана – посушлива країна, проте грошова одиниця має назву «пулу», що у перекладі означає «дощ».

– Перші парасолі використовувались як засоби захисту від сонячних променів. На початку 18 століття парасолька вперше була застосована під час дощу.

– Дощ – символ урожаю, проте існують види опадів, які вважаються небезпечними для навколишнього середовища. Краплі кислотного дощу містять сірчану кислоту, яка є загрозою для усього живого.

Підготувала Олександра Гамазіна

Top