Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про єгипетські піраміди

Цікаві факти про єгипетські піраміди

Єгипетські піраміди – це єдине з Семи чудес світу, яке дійшло до наших днів. Вони були побудовані не рабами, а звичайними людьми, в знак поклоніння правлячому фараону, при чому сама служба на будівництві була справа суто добровільною.

Початкова висота найбільшої піраміди Хеопса (вершина якої не збереглася до наших днів) становила 146,6 м. На її спорудження пішло приблизно 2,3 мільйона кам’яних блоків, кожен з яких в середньому важив 2,5 т. Блоки з’єднувалися між собою без допомоги цементу, але були підігнані один до одного так щільно, що в стики неможливо пропхати навіть волосину.

Деякі англійські астрономи XIX століття стверджували, що піраміди є астрономічними обсерваторіями і могли використовуватися як сонячні годинники. Астроном, Чарлз Сміт, намагався довести, що розміри пірамід свідчать про їх створення Богом і що в них міститься інформація про час другого пришестя Христа. Інші пірамідологи вважають, що піраміди – справа рук прибульців з космосу.

За підрахунками Наполеона, кам’яних блоків від трьох пірамід в Гізі вистачило б, щоб огородити усю Францію стіною заввишки в 3 метри і товщиною в 30 сантиметрів.

На верхівках деяких пірамід зображені очі. Так, наприклад, піраміда Сенусерта I називалась “Сенусерт, що дивиться на Єгипет”.

Лише в 1889 році піраміда Хеопса перестала бути найвищою будівлею світу, поступившись першістю Ейфелевій вежі.

Comments are closed.

Top