Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про екватор

Цікаві факти про екватор

globe-earth-equatorЕкватор − уявна лінія на планеті Земля, яка ділить її на дві півкулі і всі точки якої мають координати 0°. Довжина екватора становить більше сорока тисяч кілометрів, але займає він лише 5% поверхні Землі. Але ця маленька площа − місце незвичайне, тут сила тяжіння працює зовсім по-іншому, а флора і фауна вражає своєю різноманітністю. Тож сьогодні ми дізнаємося дещо цікавеньке про екватор!

На екваторі по всій довжині мешкає майже половина всіх видів тварин світу.  Відомі всім Галапагоські острови, де мешкає більше 85 видів птахів. Це місце − справжнє царство пернатих і пінгвінів теж!

Якщо вам не подобається своя вага, то переїжджайте жити на екватор, адже там сила тяжіння менша і відповідно ваша вага теж. Це все через те, що екватор лежить найдальше від центра нашої планети.

Ще дещо цікаве про екватор. На екваторі в Південній Америці лежить країна Еквадор, що з перекладу з іспанської означає “екватор”. Саме в цій країні встановлено основний пам’ятний знак екватору. Але він встановлений спеціально для туристів на невеличкій горі з красивим видом. А справжній екватор проходить на 30 м північніше, за кущовими заростями. Мало хто знає про підставний пам’ятний знак, а хто хутчіший, той добереться до справжнього.

Еквадор
Еквадор

Цікавий факт – саме на екваторі можна перевірити силу тяжіння іще одним способом. На місці справжнього екватора місцеві жителі встановили раковину з водою. Коли поставити її на північ, то водоворот закручуватиметься за годинниковою стрілкою, якщо на південь від лінії − проти годинникової стрілки, а якщо злити воду прямо по центру лінії, то вода взагалі не буде закручуватись.

На всій довжині екватора розташовано 13 країн. У одній з них, а саме Еквадорі, височить гора Чімбозаро, яка являється найвіддаленішою точкою Землі − 6 267 метрів.

Так як сонячні промені на екваторі падають перпендикулярно, то речі там тіні не мають. Також, тут майже немає сутінків, а день переходить в ніч за кілька хвилин. Тож, і годин світлових і нічних на екваторі порівну, і майже однаково впродовж всього року.

Підготувала Гордієнко Тетяна

 

Top