Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про Голлівуд

Цікаві факти про Голлівуд

hollywoodГоллівуд – західний район Лос-Анджелесу, що у Каліфорнії, а також – одне з найпопулярніших місць в світі. Та що цікавого ми знаємо про Голлівуд?

Усім відомий напис «HOLLYWOOD» був створений американською будівельною компанією ще у 1923 році і був звичайною рекламою нових кварталів. Планувалось, що напис приберуть за рік чи два, але швидкий розвиток кіноіндустрії посприяв тому, що величезні літери стали візитною карткою Лос-Анджелесу.

Також, з написом пов`язана трагічна історія: у 1932 році британська акторка Пег Ентуіл закінчила життя самогубством після того, як їй не вдалось підкорити голлівудську сцену. Пег зістрибнула з букви «Н».

Вперше букви реставрували у 1978 році, коли засновник журналу «Playboy» організував аукціон на право фінансової участі у відновленні відомого напису. Еліс Купер, Джин Oтрі та Пол Вільямс взяли участь у фінансуванні реставрації напису.

Ще цікаві факти про Голлівуд. Під час другої світової війни матеріал для виготовлення золотих статуеток «Оскар» замінили на гіпс, та у мирний час всім власникам призів було запропоновано обміняти їх на золотоStarAlley

У Голлівуді є алея Слави, де на сьогоднішній момент знаходиться більше 2600 зірок. Дивно, але за час існування алеї було відзначено лише чотири випадки злодійства. Зірку на алеї Слави може отримати не тільки людина, а й мультиплікаційний герой, герой фільму або кінокомпанія. Усі зірки знаходяться на бруківці, лише зірка Мохаммеда Алі висить на стіні: через релігійні переконання (спортсмен сповідує іслам) Алі не міг допустити, щоб ім’я пророка було під ногами людей.

В Голлівуді на кожному кроці встановлені екрани, стенди з проекторами, тож подивитись кінофільм можна у будь-якому місці, навіть на кладовищі, де знайшли останній притулок відомі актори та працівники кіноіндустрії.

Серед значного списку голлівудських режисерів існує міфічна особистість Аллан Смітті. Коли хтось з реальних режисерів бажає залишитись невідомим, він використовує в титрах ім’я вигаданого персонажа.

Поняття «голлівудська посмішка» вперше використали не кінокритики, а стоматолог − французький дантист, який довгий час працював в Голлівуді, обслуговував відомих зірок кіно. Для того, щоб зуби виглядали білосніжними, використовувались керамічні пластини, які забезпечували ідеальну посмішку.

Підготувала Олександра Гамазіна

Top