Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про Гомера

Цікаві факти про Гомера

IliadaГомер вважається легендарним поетом, хоча відомостей про нього дуже мало, а ще менше − достовірних.

Про Гомера самі греки знали також не багато. Існує дев’ять біографій поета в античній літературі, але всі вони містять якісь казкові або фантастичні сюжети. Відомо, що афінський правитель Солон у першій половині 6 століття до н. е. наказав виконувати поеми поета на свято Парафіней. Також є інформація про те, що у другій половині цього ж століття тиран Писистрат зібрав комісію у складі чотирьох осіб, щоб записати твори поета. Отже, вже у 6 століття до н. е. твори Гомера були відомі, хоча, які саме це були твори, досі невідомо.

Ще дещо цікаве про Гомера. Також не можна нічого точно сказати про місце народження поета. За це звання змагалися сім міст – Саламін, Колофон, Смірна, Афіни, Аргос, Родос і Хіос. Більшість джерел відносять Гомера до Хіоса.

Про час життя поета також не немає точних даних. Приблизний період:  від 12 століття до 6 століття до н. е.

Загальні відомості про Гомера: старий і сліпий співець, що вів мандрівний спосіб життя і сам склав дві найвідоміших поеми «Одіссея» та «Іліада» і ще багато творів. У зв’язку з таким туманним для нас життям Гомера виникло так зване «гомерівське питання»: хто ж насправді автор цих поем? Існує декілька версій. Перша: автор «Іліади» та «Одіссеї» дійсно Гомер. Друга: автори – дві різних людини, про що свідчить наявність деяких суттєвих відмінностей між поемами.

Також існує три головних теорії, що визначають авторство поем:troya

  1. Теорія «малих пісень» − в основі творів лежать різноманітні пісні виконавців («співців»), а Гомер лише збирав їх, а потім об’єднав у твори.
  2. Унітарна теорія (єдності). Згідно з цією теорією, всі твори написані однією людиною.
  3. Теорія основної зернини. Якщо дві попередніх поеми є протилежностями, то ця теорія виникла наче на межі останніх. Тобто вона визнає і «єдність» поем, і деякі відмінності між ними.

Оскільки про життя Гомера достовірно не відомо майже нічого, то в часи Геродота панувала думка, що Гомер – це не окрема людина, а колектив поетів героїчного епосу.

Top