Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про гори

Цікаві факти про гори

В горах чудово відпочивати як влітку, так і взимку. А ось деякі цікаві факти про гори, які ви сьогодні дізнаєтесь від Енциклопедії Корисного.

З 2003 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй оголосила 11 грудня Міжнародним днем ​​гір. Головна мета заходів, що проводяться в цей день – роз’яснення важливості сталого розвитку гір і гірських районів. Міжнародний день гір святкується щороку.

Гімалаї – найвищі серед гірських хребтів на планеті. В горах Гімалаях знаходиться більшість найвищих гірських вершин світу, серед них аж 10 восьмитисячників, в тому числі і найвища гора на Землі – Еверест.

Цікаві факти про гори Австрії – 62% всієї площі країни покриті австрійськими Альпами.

Цілком покрита льодом Антарктида теж має достатньо багато високих гірських масивів. Один з них масив Вінсон. Він був відкритий в середині минулого століття і сягає висоти 4892 м.

Найвища точка Паміру – пік Комунізму, висотою 7495 м, до 1932 р. носила назву Ісмаїл Самані, а з 1932 по 1962 р. – пік Сталіна.

Найвища гора Росії, яку нерідко називають і найвищою гірською вершиною Європи – гора Ельбрус. Вона є вершиною мертвого вулкана і в своїй вищій точці має висоту 6642 м.

Частина хребтів Тянь-Шаню має альпійський тип рельєфу, який змінюється більш пологим рельєфом улоговин і передгір’їв з м’якими округлими схилами. Це тектонічно активний район, з частими землетрусами. Між хребтами Кунгей-Ала-Тоо і Терськей-Ала-Тоо розташоване красиве озеро Іссик-Куль. Найвища точка Тянь-Шаню – пік Перемоги має висоту 7439 м.

А ось цікаві факти про гори Африки. Гора Кіліманджаро піднімається на 5895 м. над рівнем моря, будучи найвищою точкою Африканського континенту. Це найвища гора в Африці.

Гірський пояс північноамериканських Кордильєр складається з декількох гірських ланцюгів, найвищі з яких – хребет Аляски і Скелясті гори. На Алясці знаходиться найвища точка Північної Америки – гора Мак-Кінлі висотою 6193 м.

Top