Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про гроші

Цікаві факти про гроші

Історія грошей бере свій початок ще з незапам’ятних часів, коли люди почали обмінюватися засобами, яких в одних було в надлишку, а інші їх потребували. Ще до того, як людство почало карбувати монети функції грошей виконували продукти харчування.

Така фінансова система ще не так давно існувала в ряді слаборозвинутих країн. Так у Бірмі до 20 століття як гроші використовувались сіль і плитковий чай, а у Мексиці – мішечки какао-бобів. Також грошима в різних країнах були: тютюн, сушена риба, зерна рису, кукурудза.

Збереглися також докази того, що колись в Китаї грошима служили шматки шовку однакових розмірів. А у Південно-Східній Азії як гроші використовували опіум.

Виявляється, і сьогодні гроші роблять не тільки з паперу або металу. Банкноти з полімерного пластику знаходяться в обігу в Австралії, Бразилії, Малайзії, Таїланді та інших деяких інших країнах.


Найпопулярнішою банкнотою в світі є банкнота номіналом 500 євро. Саме тому 2010 року довелося збільшити майже в 2 рази випуск купюри в 500 євро.

В досить незвичний спосіб гроші використовують в деяких американських барах – популярний коктейль “Рокфеллер” п’ють лише через скручену в трубочку стодоларову купюру. До того ж купюри для цього коктейлю проходять спеціальне очищення ультрафіолетом.

В Китаї існує традиція, за якою юнаки та дівчата, які бажають знайти своє кохання, пишуть на грошових банкнотах короткі дані про себе та вимоги до партнера. Ці шлюбні оголошення вільно пересуваються по країні, у багатьох випадках досягають мети, і нерідко стають сімейною реліквією.

А ось в Туреччині знаходиться в обігу банкнота номіналом 10 мільйонів лір. Стверджують, що там за один такий папірець можна двічі пообідати в ресторані.

Згідно з дослідженнями, на одній купюрі може бути кількасот тисяч мікробів. Таму після походу в магазин обов’язково слід ретельно вимити руки.

Як вважають експерти, на сьогоднішній день в обігу перебувають доларові купюри і монети США на суму 700 млрд. доларів. Причому половина цієї суми знаходиться за межами США. Найбільш ходові купюри в США – 1 і 20 доларів, а в решті країн – 100 доларів.

Виявляється, в Англії існує легендарна купюра номіналом в один мільйон фунтів стерлінгів, але призначена вона лише для розрахунків між банками.

А найпоширеніша назва валюти у світі – це франк! Франками розраховуються в 34 країнах світу.

Comments are closed.

Top