Ви тут
Головна > Лайфстайл > Цікаві факти про гуцулів

Цікаві факти про гуцулів

Здебільшого культурологи називають цікаві факти про гуцулів, акцентуючи увагу на побуті гуцульского народу. Гуцули, як ніхто інший, полюбляли прикрашати звичайні побутові речі, роблячи з них справжні вироби мистецтва, тому багато предметів гуцульського побуту нині вважається символом власне українського.

Культурологи та історики досі не дійшли єдиної думки щодо назви «гуцул», цікаві факти про гуцулів відносяться і до її походження. Дехто вказує на спільність зі словом guta, що характеризує готські племена, дехто вказує на молдавське слово «гоц», що перекладається як «розбійник». Цікавим фактом є наявність у мові басків слова «hucul», яке перекладається як «людина, що мешкає у печері». Самі гуцули себе довгий час називали «ирщені» чи «ірстени».

Цікаві факти про гуцульський одяг стосуються не тільки вміння майстринь вишивати надзвичайні узори на сорочках, а й традиційним поєднанням елементів одягу. Так, наприклад, чоловічий одяг гуцулів складався з білої сорочки, чорних чи червоних портіниць (штанів, підперезаних широким чересом (ременем) та кептаря, кожушка без рукавів.

Цікаві факти про гуцулів торкнулися і гуцульського вміння прикрашати не тільки побут. Гуцульські традиції вишивання та ткацтва дозволяли жінкам створювати надзвичайні орнаменти на своєму одязі. Окрім цього, гуцульські жінки славилися пильною увагою до аксесуарів, вони завжди носили найгарніші паски, сумки, прикрашали шию намистом, а волосся стрічками та обручами, попередньо вишитими бісером.

Цікавий факт про гуцулів проявився у широкому вжитку чоловічих прикрас. Найпопулярнішими чоловічими прикрасами були так звані «дармовиси», які чіплялися на паски, деякі з таких елементів мали символічне значення і виконували роль оберегів, що їх дівчата дарували коханим хлопцям. Свою зброю гуцули також прикрашали.

На Гуцульщині дуже багато уваги відводилося магічним обрядам, причому саме магії природи і стихій. Магічний підтекст містить фактично уся гуцульська творчість, від звичайнісіньких, на перший погляд, узорів на вишиванках, до унікальної гуцульської музики. Цікаві факти про гуцулів криються і у вжитку унікальних музичних інструментів, таких як трембіта, що нібито може і дощ викликати, і відігнати злих духів.

Comments are closed.

Top