Ви тут
Головна > Лайфстайл > Цікаві факти про імунну систему

Цікаві факти про імунну систему

image15180Людський організм − складний механізм, в якому все тісно пов’язано і все залежить один від одного. Так, одні елементи відповідають за функціонування систем організму, а інші − за його захист. До речі, імунна система дуже складна система захисту, яка має багато цікавих функцій та специфік роботи. Отже, сьогодні ми розповімо дещо цікаве про імунну систему.

Складові імунної системи

Цікаво, що  в ході еволюції початково єдина захисна система розгалужувалась на декілька. Так, ми маємо 3 захисних системи.

Перша − імунітет, який боронить наш організм від хвороботворних мікроорганізмів − бактерій, грибків, вірусів та інших чужорідних клітин.

Друга − окисна система, яка функціонує в печінці і знешкоджує найнебезпечніші отрути для клітин організму людини. Здебільшого, це жиророзчинні отрути − алкоголь, тим самим не даючи їм проникнути в клітини мозку та органів тіла.

Третя − видільна захисна система: легені, нирки, шкіра, шлунково-кишковий тракт. Саме ці органи і системи органів доводять до кінця процес очищення організму від шкідливих речовин.

Чинники, що погіршують імунітет

Ще один цікавий факт про імунну систему − імунітет погіршується через стрес. Так, не постійний штурм хвороботворних організмів послаблюють захисну функцію, а стрес і стресові ситуації. Науково доведено, що горе, пов’язане зі втратою близької людини, здатне знизити захист нашого організму в 5-10 разів.

Операції   та хірургічні втручання взагалі зводять нанівець функціонування імунітету. Тож, післяопераційний період складний, і потребує певних зусиль для відновлення сил і імунітету.imynitet

Сила захисту імунітету різко зменшується під час важких фізичних навантажень. Адже, коли людина тяжко працює, всі сили та енергія йде на роботу м’язів.

Ще дещо цікаве про нашу імунну систему. Помилкове твердження − ми хворіємо через ослаблений імунітет. Це стосується окремих хвороб, а більшість виникають не від стану захисної системи. І як правило, щоб захворіти, потрібно декілька чинників.

Як покращити імунітет

Вражає те, що підтримувати імунітет здорової людини  неможливо, тому дорогі ліки для профілактики захворювань просто звичайні пусті таблетки, які користі не приносять. А якщо ще й самому їх собі назначити, то можна нашкодити. Адже неконтрольоване вживання призводить до дисбалансу хімічних речовин в організмі. Тож, бажано не лікуватись самому, лише під наглядом лікарів.

До речі, спосіб життя людини більше аніж на 50% визначає стан імунної системи, тому стрес, незбалансоване харчування, недосипання і гіподинамія можуть неабияк послабити ваш захист. Особливу увагу слід приділити здоровому харчуванню, адже 80% клітин-захисників імунної системи розташовані саме у кишківнику.

Здоровий сон також неабияк впливає на імунітет, адже дослідження, проведене у 2012 році, свідчить, що ефективність вакцин для тих, хто спить менше 6 годин за ніч, значно знижується. Дослідники пояснюють це тим, що скорочення часу на сон призводить до зниження імунної реакції.

Top