Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про Іспанію

Цікаві факти про Іспанію

О Іспанія! Сьогодні ця країна є однією з найпопулярніших серед туристів у Європі. Але ж чому? Давайте розглянемо детальніше.

Іспанія має безліч пам’яток культури, славиться давніми традиціями і цікавими фактами. Завдяки своєму колоніальному минулому, Іспанія є власницею територій, які знаходяться поза Європою − це всім відомі Канари і ще два африканських містечка − Мелілья, Сеута. Та далі мова піде про саму Іспанію.

Ця тепла та завжди сонячна країна може похвастатися пляжами не тільки влітку. Їх тут найбільша кількість – аж двісті. Мабуть, тому  Іспанію так люблять туристи.

Ще один цікавий факт про Іспанію, гра від якої у нас через телевізор захоплює дух – корида, в Іспанії  ж вважається мистецтвом, частиною історії. В країні майже вусіх містах існують арени спеціально для кориди.

До речі, бик на кориді атакує плащ матадора не тому, що його дратує червоний колір. Насправді, бики не розрізняють кольорів і реагують тільки на різкі рухи. Червоний плащ був обраний, щоб кров була менш помітна публіці.

А щодо спорту,то футбол є найпопулярнішим видом в Іспанії. 2010 рік  приніс країні звання Чемпіона Світу з футболу.

Всім відомий клич “оле-оле” фанатичних футбольних уболівальників родом теж з Іспанії. Він зародився на кориді. Історики вважають, що слово “оле” означає “Аллах”, яке з’явилося в іспанських землях за часів мусульманського руху 8-го століття.

Іспанці дуже активні, вони прокидаються рано, о п’ятій  ранку. У них не прийнято снідати вдома, тому о п’ятій  уже можна поснідати у будь-якому кафе. З другої години дня до половини четвертої іспанці відпочивають − сієста. Вечеря − це двадцять перша година  вечора. Школярі та малеча тут гуляють до двох ночі, для іспанців це нормально, оскільки вдень під пекучим сонцем складно грати і гуляти.


Як і кожна країна, Іспанія багата на культурну спадщину. Ця країна подарувала світові величезну кількість великих майстрів мистецтва.Багато відомих художників  були з Іспанії, наприклад, Сальвадор Далі, Пабло Пікассо і Жоан Міро, Дієго Веласкес, Франсіско Гойя.

Душа Іспанії, відомий іспанський музичний жанр – фламенко. Він характеризується швидкими пасажами і хитромудрими па. Навіть якщо ви не розумієте слів, емоції виконавця вам все розкажуть. Адже радість, відчай, ненависть, любов здатна відчути кожна людина.

Ось така вона цікава Іспанія! Палка, гаряча та прекрасна=)

Підготувала Лара Лук’янюк

Top