Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про Ізраїль

Цікаві факти про Ізраїль

У 2009 році вперше за останні 2000 років чисельність єврейського населення Ізраїлю перевищила чисельність єврейської діаспори.

В Ізраїлі немає Конституції і оголошених кордонів держави.

Технологія миттєвих повідомлень ICQ була розроблена в 1996 році чотирма молодими ізраїльтянами.

Стільниковий телефон був розроблений ізраїльтянами в ізраїльському відділенні Моторола – найбільшому дослідному центрі Ізраїлю.

Ізраїль посідає перше місце в світі за кількістю вчених, зареєстрованих патентів, музеїв і комп’ютерів на душу населення.

Ізраїльський літературно-мистецький альманах редагували терорист і фізик-теоретик

Один з найвідоміших письменників Ізраїлю, Аарон Аппельфельд, придбав свою першу книгу на івриті лише в 25 років і читав її зі словником.

Найбільший підрозділ ізраїльської армії, до складу якого входять тисячі солдатів, займається радіоелектронною розвідкою.

В Ізраїлі заборонено вступати в шлюб особам однієї статі, але подібні шлюби, укладені за кордоном, визнаються Верховним судом Ізраїлю.

Найпопулярніша назва вулиці в Ізраїлі – це Оливкова вулиця. Таких в Ізраїлі 124.


Перші ізраїльські купюри друкувалися до того, як були обрані назва держави та її валюта.

Коли в 1969-му році Голда Мейєр була обрана прем’єр-міністром Ізраїлю, вона стала другою жінкою у світовій історії, яку обрали на посаду лідера країни.

В Ізраїлі найбільший відсоток емігрантів у співвідношенні до загальної чисельності населення. Емігранти приїжджають у пошуках демократії, релігійних свобод та економічних можливостей.

На півночі Ізраїлю збереглися олійні дерева, які є ровесниками Римської імперії – їм дві тисячі років.

В Ізраїлі існує приблизно 100 стародавніх синагог (II-VI століття н.е.) і приблизно 100 середньовічних замків.

Top