Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про кактуси

Цікаві факти про кактуси

Відомо більше двох тисяч видів кактусів різноманітних форм та розмірів. Кактус Caldera, який “водиться” на південному заході США, може вирости до 20 метрів у висоту, а види Rebutia ледве досягають декількох сантиметрів. Цей малюк росте в основному в Аргентині і Болівіі.

Деякі види кактусів виглядають, неначе величні  канделябри або колони, а інші – плескаті, навіть є рослини, які схожі на вухо (Opuntia). Існують навіть кактуси, схожі на згорнуту змію або на пивну бочечку, морську зірку і … зморщене людське обличчя!

Навіть самий маленький кактус має потужну розвинену кореневу систему, яка може поширюватися як у глибину, так і неглибоко під поверхнею. Квіти кактусів також гідні особливої уваги – вони можуть бути білими (Cereus), червоними, рожевими, фіолетовими або жовтими.

Квіти кактусів можуть цвісти кілька днів, а можуть розпускатися і в’янути протягом одного дня.

Залежно від виду голки кактуса можуть бути ніжними і тендітними, а можуть бути жорсткими і отруйними, досягаючи довжини в кілька сантиметрів.

Кактуси запилюються комахами і дрібними птахами (такими як колібрі). Деякі кактуси, що мають квіти червоного кольору, випускають особливий “м’ясний” запах, що привертає увагу комах.

Top