Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про каву

Цікаві факти про каву

coffee_mapУ 1564 році у Стамбулі була відкрита перша кав’ярня. Кава стала дуже популярною, і у одній з кав’ярень побував навіть сам, переодягнений у простолюдина, султан Мехмет. Але, почувши як у цьому місці критикують його самого, він наказав закрити усі кав’ярні, а кавоманів кинути у темниці. З того часу витекло багато води, але любителі напою нікуди не зникли, а кава зачарувала своїм смаком мільйони!

Каву можна назвати лікарським засобом. Кофеїн знижує можливість захворіти на рак шкіри. Також декілька чашок допоможуть збадьоритися та поліпшити настрій. Кава навіть корисна для діток, у 1999 році дозволили використовувати її як вакцину.

Пропонуємо вашій увазі кілька цікавих фактів про каву.

Людвіг Ван Бетховен полюбляв каву і клав у кожну чашку рівно по 60 кавових зерен.

У 2001 році у Бразилії випустили поштові марки із запахом кави.

Ще цікавий факт про каву: ризик самогубства серед кавоманів на 50% нижчий, ніж у тих, хто взагалі не п’є кави. Лінивим кава допомагає збадьоритися, а от на «живчиків» впливає навпаки.

Кава знаходиться на другому місці у світі за продажами.

Міжнародний Олімпійський Комітет заборонив вживання у великих обсягах кави спортсменам.

Coffee-cup“Кава змушує людей даремно витрачати свій час і гроші. І все це через маленьку чашку чорної, гіркої, злої, смердючої калюжі нудотної води” – писалося у жіночій петиції 1764 року, у якій жінки протестували проти того, щоб їхні чоловіки стільки часу просиджували у кав`ярнях. Жінкам на той час вхід до цих закладів був заборонений.

Підняти артеріальний тиск кава може лише тому, хто зовсім не вживає кави, що доводить дослідження Р. Корта. Та все ж, кава по-турецьки забороняється людям хворим на ішемічну хворобу серця, гіпертонікам,  при глаукомі та безсонні.

Кава – чудовий напій, без якого тяжко уявити сонячний ранок, але зловживання кавою може спричинити проблеми зі здоров’ям. Гарного вам смаку та аромату улюбленого напою!

Підготувала Шевченко Олена

Top