Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про Казахстан

Цікаві факти про Казахстан

Казахстан межує одразу з п’ятьма країнами: Узбекистаном, Туркменістаном, Китаєм, Киргизстаном та Росією. Це найбільша країна за площею серед тих, які не мають виходу до моря чи океану. Територія країни проходить через три часові пояси.

Офіційна державна мова Казахстану – казахська, однак більшість мешканців спілкується російською. До того ж, країну можна вважати мультинаціональною, адже на її території проживає 120 національностей. Мабуть, через це у Казахстані поширені різні релігії: іслам, православне християнство, католицизм, протестантизм тощо.

Цікавий факт: Астана – це столиця Казахстану, а саме слово «астана» перекладається як… «столиця». Ще одна мовна цікавинка: більшість вчених схиляється до теорії, що слово «тенге» (казахська валюта) дало початок російському слову «деньги».

До речі, Астана стала столицею доволі недавно, а саме – в 1998 році. Попередньою столицею Казахстану було місто Алмати, назване на честь яблуневих садів, назва «алмати» перекладається як «батько яблук».

Ми вже згадували про те, що на території країни проживає доволі багато національностей, і за чисельністю на першому місці знаходяться самі казахи, на другому – росіяни, а от третю позицію поділили татари та українці. У Казахстані можна зустріти і німців, і поляків, які проживають там на постійній основі. При цьому щільність населення доволі невелика: 6 осіб на квадратний кілометр.
В Казахстані побудовано найвищу димову трубу світу, вона знаходиться в Екібастузі.

Казахстан прославився феноменом, що схвилював вчених усього світу! У 1977році співробітниками зоопарку була помічена цікава особливість місцевого слона на ім’я Батир («Богатир»): тварина вміло копіювала звуки навколишнього середовища, у тому числі гавкіт собак та людську мову. Слон, що розмовляє, просто не міг не стати сенсацією!

Цікавий історичний факт: Казахстан останнім підписав Біловезьку угоду, закон про незалежність було підписано 16 грудня 1991 року – ця країна останньою покинула СРСР.
З території Казахстану було запущено перший космічний корабель з людиною на борті, у 1961 році. А ще територія Казахстану – це місце, де людина вперше приручила коня.

Дивний цікавий факт про природу Казахстану: у країні є озеро, яке наполовину наповнене прісною водою і наполовину – солоною. Вчені досі ведуть дискусію щодо цього феномену. Ще одна природнича цікавинка: Казахстан – це найбільш північна зона, куди прилітають рожеві фламінго. У Кургальджинському заповіднику їх чисельність може сягати близько 36 тис.

Підготувала Катерина Совенко

Залишити відповідь

Top