Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про коал

Цікаві факти про коал

Коали живуть в Австралії, але в різних частинах континету ці тваринки мають різні розміри, забарвлення і навіть характер.

У південних районах Австралії коали більші – самці в середньому важать 11,8 кг, а самки – 7,9 кг.  На півночі середня вага самця складає всього 6,5 кг, а самки – 5,1 кг.

У південних коал хутро густіше і довше, особливо на спині. У коал, які родом з північних районів – хутро значно коротше. Забарвлення може відрізнятися у кожної тварини, і змінюватися з віком – від сірого до рудувато-коричневого. На грудях, підборідді і внутрішній стороні передніх лап – воно біле.

Своїх дитинчат самки коал виношують 34-36 днів. Новонароджені коали важать всього лише 0,5 г! Це справді цікаві факти про коал, адже новонароджена коала за розміром на більша за бджолу!

Дитинча-коала залишається з матір’ю, доки йому не виповниться рік. Вага його в цей час – трохи більше двох кілограм.

Живуть ці милі звірятка в середньому 13 років. Вони дуже чутливі до стресів, яких завдають їм люди.

Назва «коала» походить від діалекту аборигенів східних територій. Перші колонізатори Австралії називали коал «лінивцям», «мавпами», «ведмедями» і навіть «мавпами-ведмедями».

Коали – тварини-одинаки, вони не живуть сім’ями.

Основну частину води коали отримують з листя (вважається, що на декількох діалектах аборигенів слово «коала» означає «не пити»). Однак іноді коали таки п’ють воду, стоячи на березі струмків. До речі, коали непогані плавці.

Коали сплять від 18 до 22 годин на добу, а їх низькокалорійний раціон в основному складається з листя евкаліпту.

Ось такі цікаві факти про коал для вас підготувала Енциклопедія Корисного.

Top