Ви тут
Головна > Техно > Цікаві факти про комп’ютерні технології

Цікаві факти про комп’ютерні технології

Сучасний комп’ютер має вдесятеро більше потужності, ніж було потрібно для відправлення та посадки людини на місяць.

З 1984 по 1999 рік в США було куплено більше персональних комп’ютерів, ніж автомобілів.

Перша система розпізнавання мови з’явилася в Індії у 1971 році під кодовою назвою Hearsay.

Протягом останніх 12 років IBM отримала більше 30 тисяч патентів – більше, ніж будь-яка інша компанія або приватна особа.

Перший мобільний робот, керований системою штучного інтелекту, був сконструйований компанією SRI в 1970 році і називався Shakey.

Відстань між записуючою головкою вінчестера і диском складає 1 мікродюйм. Для порівняння, ширина людської волосини складає 4 тисячі мікродюймів.

Першим портативним комп’ютером був Osborne Computer, представлений в 1981 році. Він важив близько 12 кілограм, мав 5-дюймовий монітор, два 5-дюймових дисковода, 64 кб оперативної пам’яті і коштував 1,795 $.

Перший жорсткий диск, що використовувався в комп’ютерах Apple, мав об’єм 5 Мегабайт. А першим комп’ютером, де використовувалися графічний інтерфейс і миша був Apple Lisa.


Данські інженери розробили комп’ютеризований пристрій, який дозволяє корові доїти саму себе. До її загривку підключають комп’ютерний чіп, який у потрібний момент подає сигнал вакуумним пристроям, які й отримують з корови молоко. Автоматична система коштує 250 тисяч доларів і підвищує виробництво молока на 15%.

Windows 98 містить 18 мільйонів рядків коду.

Перший електронний лист був відправлений в 1971 році Реєм Томлінсоном, автором програми для обміну повідомленнями між комп’ютерами. Він же запропонував використовувати значок @ для розділення імені користувача і комп’ютера. Адреса містера Томлінсона виглядала так: tomlinson @ bbn-tenexa.

Вчені з Університету Каліфорнії підрахували, що за свою історію людство виробило більше 28 Екзобайт (1 Еб = 10^18 Біт) унікальної інформації.

Top