Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про коней

Цікаві факти про коней

cikave-pro-konejСьогодні на сторінках ЕК ми розповімо вам кілька дуже цікавих фактів про коней. Отже, коней за висотою холки розділяють на дуже дрібних (до 140 см), дрібних (до 149 см), середні (до 159 см), великих (до 170 см), дуже великих (від 179 см). Найменшою є порода аргентинські фалабелла, висота яких досягає всього лише 70 см! Найбільшою ж – англійські шайри, їх висота досягає до двох метрів.

Вага у різних за породами коней є також різною. Наприклад, у дорослих ваговозів вона досягає 700-900 кг, у верхових – біля 500 кг, поні – 100-200 кг. Також є породи мініатюрних поні, що мають вагу у дорослому віці близько 14 кг.

Ще дещо цікаве про коней. Цікаво те, що органи чуття у коней розвинені краще, ніж у людей. Коли на шкіру коня сідає комаха, він це відчує. Кінь за 1 – 1, 5 м може відчути запах трави. Також за запахом він може впізнати свою збрую, сідло, матір впізнає лоша та навпаки. Вони мають дуже чутливі губи. Якщо в годівницю насипати овес та декілька горошин, кінь вибере весь овес, а горох залишиться. Також коні мають чутливі копита, тому їх і потрібно підковувати.

Кут зору кінь має майже 360 градусів, тобто він може побачити те, що відбувається збоку та позаду нього. Сонце не може засліпити коня. Вони розрізняють такі кольори: зелений, жовтий, червоний, синій. І саме в такому спадаючому за яскравістю порядку. Щоб побачити об’єкт, який розташований ближче, ніж 4 м, кінь повертається до нього то один, то іншим оком, адже саме 4 м становить точка сходження напрямку очних осей.

[do action=”gear”]Кут зору кінь має майже 360 градусів, тобто він може побачити те, що відбувається збоку та позаду нього[/do]

Коні дуже бояться бджіл. Кілька десятків укусів цих комах може вбити дорослу тварину.koni

Легені коні мають об’ємом 50 л. Серце має вагу близько 4 – 5 кг. Якщо ж це «працездатний» кінь, то його серце може досягати ваги 8 кг.

Ще порція цікавих фактів про коней. Середня тривалість життя цих тварин 20-25 років. Але відомо випадок, коли кінь прожив 62 роки. Його кличка – Старий Біллі. Народився 1760 році у Ланкширі, а  дожила тварина до 1822 року. Череп цього коня зараз зберігається у Белфордському музеї. Серед поні максимальна тривалість життя не перевищувала 54 роки.

Кінь по кличці Семпсон породи шайр мав вагу в дорослому віці 1524 кг, а зріст 2 м 19 см. Цього велетня виростив Томас Кліверж.

[do action=”gear”]Найсильнішим конем вважається жеребець по кличці Форс. Він вантаж масою близько 23 т провіз на відстань 35 м[/do]

Найменший дорослий кінь породи аргентинський фалабелла мав зріст 38 см та майже 12 кг.

Найдовша грива – 3 м 4 см – гідність англійського жеребця Діно.

Найсильнішим конем вважається жеребець по кличці Форс. Він вантаж масою близько 23 т провіз на відстань 35 м. У 1970 році жеребець Стіпрайс посилив вантаж майже 28 т.

Коні можуть давати гібриди при спарюванні з іншими представниками їхнього роду. Корисними для людей є мули – гібриди коней з віслюками. Вони витривалі, спокійні, мають велику силу. Тривалість їхнього життя 50 – 60 років, що перевищує майже вдвічі тривалість життя коней. Ось такі цікаві факти про коней ви дізналися сьогодні на сторінках Енциклопедії Корисного.

Top