Ви тут
Головна > Лайфстайл > Цікаві факти про королів

Цікаві факти про королів

На сторінках Енциклопедії корисного можна знайти безліч цікавої інформації про винахідників лампочки, відомих ілюзіоністів, відомих людей, а тепер ваші знання доповнять ще й цікаві факти про королів. Ми з усіх сил намагались розвіяти міф про те, що королі дуже пих-пих-пихаті створіння дикої природи. Однак, як виявилось, це даремна трата часу, адже нам траплялись винятково пихаті, але від того не менш цікаві факти про королів.

Одного разу французька королева мадам Ментенон захотіла посеред літа прокататися на санях. Наступного ранок їй влаштували багатокілометрову снігову трасу з солі і цукру на дорогах Версаля.

Шведський король Густав III одного разу вирішив особисто перевірити, що є більш шкідливим для людини – чай чи кава. Для цього відібрали двох близнюків, засуджених до смертної кари. Першому тричі на день давали велику чашку чаю, другому – кави. Сам король до закінчення експерименту не дожив, будучи вбитим. Близнюки жили довго, але першим, у віці 83 років, помер все-таки той, хто пив чай.

Француз Орелі-Антуан де Туна, який жив у XIX столітті, з дитинства мріяв про пригоди, подорожі в далекі країни і правління власним королівством. Здобувши освіту і працюючи адвокатом в провінційному містечку, він не відмовився від своїх фантазій і ретельно готувався до здійснення плану.


Знайшовши спонсора, Туна з двома товаришами вирушив до Південної Америки на землі, де жили індіанці-араукани. Формально ці території входили до складу держави Чилі, але індіанці успішно боролися з колонізаторами. Француз надихнув своїми промовами індіанців на проголошення нової держави – Арауканії, і став правити ними під ім’ям Антуан I.

Під час Другої світової війни німці окупували Нідерланди, а королівська сім’я була евакуйована до Канади. Там у чинної королеви Юліани народилася третя дочка Маргріт. Палата у пологовому будинку, де відбулися пологи, спеціальним указом канадського уряду була оголошена поза канадською юрисдикцією.

Це було зроблено для того, щоб принцеса Маргріт в майбутньому могла претендувати на трон Нідерландів, адже, отримавши чуже громадянство при народженні, вона б втратила це право. У подяку канадцям після повернення на батьківщину королівська сім’я Нідерландів посилає щороку тисячі цибулин тюльпанів до Оттави, де проходить щорічний фестиваль тюльпанів.

Коли французьку королеву Марію Антуанетту вели до гільйотини, вона наступила на ногу катові. “Вибачте мене, я зробила це ненавмисно”, – ця фраза стала її останніми словами.

Технологія Bluetooth отримала назву на честь датського короля Харальда I Синьозубого.У X столітті цей король об’єднав розрізнені датські племена, а Bluetooth був покликаний зробити те ж саме з протоколами зв’язку, об’єднавши їх в один універсальний стандарт.

Top