Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про китайську мову

Цікаві факти про китайську мову

Китайська мова − друга за популярністю мова в світі. І, як і в будь-якій іноземній мові, у неї є свої цікаві особливості. Якщо ви збираєтесь вивчати китайську мову і бажаєте дізнатися про неї якомога більше, або ж просто любите східні мови та культури, то цікаві факти про китайську мову – саме для вас!

Китайська мова вважається однією з найдавніших серед мов, які активно використовуються сьогодні по всьому світу. За припущеннями вчених, китайська мова з’явилась близько 3 тисячоліть тому.

Китайська мова складається з більш ніж сорока тисяч ієрогліфів. Звісно вивчити і запам’ятати їх практично нереально. Для нормального спілкування на різноманітні щоденні теми досить знати близько двох тисяч ієрогліфів.

У китайській мові налічується величезна кількість діалектів. Цілком нормально сприймається такий факт про китайську мову, що жителі віддалених провінцій просто не розуміють один одного. Відмінності в фонетиці і лексиці настільки істотні, що вони можуть зрозуміти один одного тільки за допомогою загальноприйнятого в Китаї діалекту путунхуа.

У китайській мові немає пунктуаційних знаків. Це пов’язано з особливостями їх письма − ієрогліфіки.

Слова в китайській мові мають різні значення залежно від інтонації. Однією з найбільш істотних проблем при вивченні китайської мови є її тональність. Причому вона впливає і на написання ієрогліфів. Даний факт про китайську мову відлякує багатьох охочих її вивчити. Але, повірте, головне − почати займатися, а розуміння прийде з часом.

Більшість китайських прізвищ пишуться за допомогою одного ієрогліфа. Дуже цікавий факт про китайську мову, який буде корисним перекладачам і всім, хто стикається з власними іменами китайців.

У Китаї розробляються різноманітні державні програми підтримки китайської мови. За підтримки інвестицій уряду в багатьох країнах світу відкриваються китайські мовні центри.

Top