Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про китів

Цікаві факти про китів

Сьогодні Енциклопедія Корисного розповість вам кілька неймовірних фактів про китів. Життя цих загадкових тварин завжди цікавило науковців та любителів природи. Отже, дізнаймося кілька цікавих фактів про китів.

Кашалоти здатні пірнати на глибину до 1 000 метрів! Тиск на такій глибині в сто разів перевершує тиск на поверхні.

При зануренні на глибини пульс кита падає до десяти ударів у хвилину, і кров припиняє надходити в судини плавників, шкіри, хвоста. Вона живить тільки мозок і серце.

Кашалоту належить найбільший у ссавців мозок – він важить до 8 кілограмів. Мозок синього кита, який значно більше кашалота, важить лише три кілограми.

Ще цікаві факти про китів. Кит – єдиний, крім людини, ссавець, який … співає. Найкоротша «арія» кита триває шість хвилин, найдовша – близько півгодини. Спочатку вчені вважали, що співають лише самці, однак є відомості, що самки співають пісеньки своїм малюкам. При цьому у китів немає голосових зв’язок.

Кити відомі тим, що видають звуки, які, завдяки своїй мелодійності та повторюваності, дуже нагадують людські пісні. Найбільш виразні, а тому ретельніше вивчені дослідниками, пісні горбатих китів. Виявлено, що в одній популяції самці співають одну і ту ж пісню, але з часом вона видозмінюється. Більш того, певні пісні можуть запозичуватися китами інших популяцій і тим самим поширюватися на тисячі кілометрів в океані, немов хіти поп-музики.

Око крупних китів важить близько кілограма, а китове молоко має 50-відсоткову жирність. Вигодувати дитинча кита непросто. Після 10-12 місяців в утробі матері на світ з’являється дитинча розміром до третини довжини дорослого кита.

Ось такі цікаві факти про китів для вас знайшла редакція Енциклопедії Корисного.

Comments are closed.

Top