Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про мамонтів

Цікаві факти про мамонтів

У льодовикову епоху в Сибіру мешкали дуже незвичайні види тварин. Багатьох з них зараз уже немає на Землі. Найбільшими з них були мамонти. Найбільш великі особини досягали 4 – 4,5 метрів заввишки, а їх бивні мали довжину до 3,5 м і важили 110 – 130 кг. А хочете дізнатись ще деякі цікаві факти про мамонтів?

Викопні останки мамонтів виявлені на півночі Європи, Америки і трохи південніше – на широті Каспійського моря і озера Байкал. Вимерли мамонти десь 44-26 тисяч років тому, про що свідчать радіовуглецеві датування та результати Палинологічного аналізу численних поховань їх останків.

Воістину невичерпний «склад» мамонтових кісток – це Сибір. Гігантські кладовища мамонтів – Новосибірські острова. У минулому столітті там щорічно видобували від 8 до 20 тонн момонтових бивнів.

Вважається, що за 200 років з Сибіру вивезли бивнів приблизно від 50 тис мамонтів. Кілограм доброго бивня йде за кордон по 100 доларів; за голий скелет мамонта японські фірми пропонують від 150 до 300 000 доларів.

Оскільки останки мамонтів знаходяться в гігантських природних холодильниках – в шарах, так званої вічної мерзлоти, то вони дійшли до нас в гарному стані. Вчені мають справу не з окремими скам’янілостями або кількома кістками скелетів, а можуть вивчити навіть кров, м’язи, шерсть цих тварин і визначити також, чим вони харчувалися.

Існує переказ, що в 1581 році воїни знаменитого завойовника Сибіру Єрмака бачили величезних волохатих слонів в дрімучої тайзі. Фахівці до цих пір не здогадуються: кого бачили дружинники? Адже звичайних слонів в ті часи вже знали: вони водилися при дворах воєвод і в царському звіринці. З тих пір і живе легенда про живих мамонтів.

Top