Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про метеорити

Цікаві факти про метеорити

МетеорМетеорити − це фрагменти астероїдів, комет, які при входженні в атмосферу Землі, згорають не повністю, а досягають поверхні планети у вигляді обгорілих каменів різноманітної форми. Їх розміри варіюються в широких межах: від величезних валунів, вагою десятки тонн (наприклад, метеорит Гоба, китайський метеорит і ін) до частинок пилу або піску.

Коли з космічного простору в атмосферу Землі влітає таке тіло, воно відчуває величезний опір повітря, розжарюється і, подальша його доля залежить від його розміру та складу. Чим крупніший майбутній метеорит, тим більше у нього шансів досягти поверхні Землі. У нічному небі він являє собою метеор, який ми бачимо як яскраву смугу світла в небі, «падаючу зірку».

Ще цікаві факти про метеорити. Метеороїди летять дуже швидко. Деякі з них входять в атмосферу Землі на швидкості 50-55 кілометрів на секунду.

Метеорити містять найбільш древні породи нашої Сонячної системи. Вони також містять «протосонячні зерна», які являють собою мінерали, що утворилися навколо інших зірок, ймовірно, за мільярди років до формування нашої Сонячної системи. Структура деяких метеоритів представлена квазікристалами.
До 4 мільярдів метеоритів падають на Землю щодня. Але більшість з них дуже малі, щоб завдати помітної шкоди.

Метеорити часто містять мінерали, які не зустрічаються на Землі.

Падіння метеоритів може впливати на роботу електричних приладів у районі, де вони падають. Це може бути пов’язано з електромагнітним імпульсом, який виникає внаслідок високої швидкості польоту метеорів.
Метеорити в широкому сенсі класифікується на три класи: кам’яні, залізні та залізо-кам’яні.

Залізні метеорити, як правило, значно більші за розмірами, ніж кам’яні або залізо-кам’яні метеорити. Залізні метеорити рідко змінюють форму, при вході в атмосферу і набагато менше страждають при проходженні через щільні шари повітря.

Всі залізні метеорити, коли-небудь знайдені на Землі, мають вагу більше 500 тонн, і вони складають приблизно 89,3% від маси всіх відомих метеоритів. Незважаючи на ці факти, залізні метеорити зустрічаються рідко. Серед знайдених метеоритів вони зустрічаються лише в 5,7% випадків.

Top