Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про місяць

Цікаві факти про місяць

Що ви знаєте про єдиний природній супутник землі Місяць? Мабуть не надто багато. Сьогодні ви маєте нагоду дізнатись цікаві факти про Місяць.

Місяць робить повний оберт довкола Землі за 27,3 діб. Він завжди повернений до Землі однією стороною. Зворотний бік Місяця був недоступний людському оку до 1959 року, аж поки радянський космічний апарат “Місяць-3” не сфотографував її.

У потужний телескоп можна побачити більше 500 000 місячних кратерів. Найбільший з них називається Байї, його діаметр приблизно рівний 300 км., а за площею він навіть перевищує територію Шотландії.

Темні плями, видимі неозброєним оком на місячній поверхні, називаються морями. У них немає води, але мільйони років тому вони були заповнені вулканічною лавою. Деякі з них дуже великі, наприклад, Океан Бурь є більшим за Середземне море.

На Місяці немає ні повітря, ні води. Його ґрунт настільки сухий, що на ньому ніщо не може рости. Проте вчені встановили, що в доставлених на Землю зразках місячного ґрунту можуть рости рослини.

На відміну від поверхні Землі, яка постійно змінюється вод дією води і вітру, місячна поверхня залишається незмінною. Сліди, залишені на Місяці астронавтами корабля “Апполон”, будуть помітні ще не менше як 10 мільйонів років.

На Місяці відбуваються землетруси, однак, порівняно з земними, вони дуже слабкі. Щороку відбувається більше 3000 місячних землетрусів, але їх загальної енергії ледь би вистачило на невеликий феєрверк.

Сила тяжіння Землі змушує Місяць обертатися навколо Землі. Однак і тяжіння Місяця впливає на Землю, в першу чергу – на моря і океани, викликаючи припливи. Коли Місяць знаходиться на найближчій до Землі відстані, його сила тяжіння посилюється і припливи досягають найвищого рівня.

Останнім часом стала доступна така послуга для багатих, як похорони на Місяці. За певну суму ваш попіл розвіють над поверхнею супутника Землі. Першим «місячним небіжчиком» став дослідник комет Юджин Шумейкер, – агентство NASA направило до Місяця супутник-розвідник з його прахом на борту.

Top