Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про моря і океани

Цікаві факти про моря і океани

Довгий час світіння моря в темний час доби було однією з найбільш загадкових морських таємниць для вчених. Виявилося, що воно викликане люмінесцентними властивостями деяких морських організмів. У Чорному морі, наприклад, таким організмом є водорість під назвою ночесвітка.

Середземне море – найбрудніше море у світі: в кожному кубічному метрі води міститься 33 види різних відходів, на кожен літр припадає 10 м нафтопродуктів, на кожен квадратний кілометр морського дна-більше 1900 різних предметів.

У морі Лаптєвих, у самого гирла великої сибірської ріки Лени, знаходиться острів Куба. Але на ньому ростуть не ананаси і банани, як на всім відомому острові Куба в Карибському морі, а полярні мохи та лишайники.

Перші згадки про Чорне море зустрічаються в документах, що відносяться до V століття до нашої ери. Саме по Чорному морю Ясон і аргонавти йшли до Колхіди за золотим руном.

В давнину Балтійське море називалося Бурштиновим через велику кількість в ньому бурштину.

Майже 3,5 млрд. людей отримують від океанів основне джерело їжі. Через 20 років їх число може зрости до 7 млрд.

У світовому океані відомо 19 глибоководних западин, глибини яких перевищують 7 кілометрів, з них 15 знаходяться в Тихому океані, 1 – в Індійському і 3 – в Атлантичному.

Характерною особливістю Чорного моря є повна (за винятком деяких бактерій) відсутність життя на глибинах понад 150-200 м. Справа в тому, що глибинні шари Чорного моря насичені сірководнем.

Рекорд прозорості морської води на планеті відзначений, біля берегів Антарктиди, – в морі Уедделла. Тут вода найчистіша, майже як дистильована. Білий предмет, опущений на глибину 79 м, залишається ще видимим неозброєним оком.

Top