Ви тут
Головна > Світ > Цікаві факти про мурах

Цікаві факти про мурах

muravejiНа сторінках Енциклопедії Корисного ми вже розповідали чимало цікавинок про тварин, комах, птахів, риб та ін. Сьогодні ми поговоримо про мурашок. Отже, настав час дізнатися кілька цікавих фактів про мурах.

Навряд ви знали, що мурахи − це одні з найстаріших видів комах на планеті. Це неймовірно, але вчені знаходили скам’янілі рештки цих комашок віком більш аніж 100 мільйонів років! І що найцікавіше – мурахи, яких ви можете побачити зараз, не надто відрізняються від своїх прадавніх родичів.

Більш того, наразі на Землі існують 8800 різноманітних видів мурах. Трохи більше існує видів птахів – 9000. Існують як дуже маленькі мурашки, розмір яких не перевищує кількох міліметрів, так і досить великі − до 4 см у довжину. Цікаво, що мурахи існують практично повсюди (звісно, окрім Антарктиди і Арктики, а також кількох островів).

Чим ще цікаві мурахи? Ці комахи можуть їсти фактично що завгодно, вони нападають на здобич, з якою можуть справитися, а також харчуються рештками інших комах. Мураху можуть становити неабияку небезпеку не тільки для тварин, але й для людини: в Африці та Америці є так звані войовничі мурахи, які вбивають все живе на своєму шляху.myraha

Існує чимало приказок про працелюбність мурах, але це не зовсім відповідає правді, адже зовсім не всі мурахи постійно працюють. Вчені виявили, що в мурашнику працюють (чистять житло, збирають їжу) лише 80%, а інші − нічим не зайняті. Ця частка “лінивців” залишилася незмінною навіть тоді, коли дослідники забрали частину “робочих” мурах.

У мурах, як і в усіх комах, по шість ніг, а кожна нога складається з трьох суглобів. Якби людина мала настільки ж сильні ноги, які мають мурахи, то могла б бігати зі швидкістю скакуна. Ще цікавий факт про мурах: деякі види мурашок можуть пролежати під водою кілька днів, і оживають, якщо їх перемістити у сухе тепле місце.

Напевно, вам доводилося чути, що мурахи дуже сильні. Це справді так − мурашка може підняти вагу, яка майже сто разів важча за його власну масу!

Підготувала Юлія Куцай

Top